Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Bryant bude hrát během výluky NBA za italskou Boloňu

Řím - Hvězda NBA Kobe Bryant bude hrát během výluky zámořské ligy za Boloňu. Vedení klubu se podle agentury AP dohodlo s třiatřicetiletým basketbalistou na smlouvě na úvodních 40 dní italské ligy za 2,2 milionu eur (asi 54 milionů korun).

Kobe Bryant
zdroj: isifa/EPA autor: Dennis M. Sabangan

Pětinásobný šampion NBA by měl podle smlouvy za Boloňu odehrát deset zápasů. Pokud se však hráčská asociace dohodne s majiteli klubů na nové kolektivní smlouvě a výluka bude ukončena, Bryant se může okamžitě vrátit do zámoří.

Bryant strávil v Itálii několik let jako dítě, když jeho otec Joe Bryant působil v týmech Rieti, Reggio Calabria, Pistoia a Reggiana. Díky tomu je také nadšeným fanouškem fotbalu. Sám kdysi uvedl, že nebýt návratu do USA, uvažoval by právě o kariéře profesionálního fotbalisty.

Původně se hovořilo o více variantách spolupráce. Šampionovi zámořské soutěže v dresu Los Angeles Lakers nabízela Boloňa i smlouvu na celou sezonu na pět milionů eur (přes 123 milionů korun). Dalšími možnostmi byla i varianta, podle které by Bryanta platili podle odehraných zápasů. Během tří domácích duelů v úvodu sezony si třiatřicetiletý basketbalista mohl vydělat v Boloni 800 000 dolarů (14,5 milionu korun) za utkání hrubého.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy