BBV po 25 letech

Brooklyn je zpátky v boji o čelo Východní konference po přesvědčivé výhře nad Chicagem

Šlágr nočního programu NBA měl jasného vítěze. Brooklyn dominoval souboji dvou nejlepších týmů Východní konference a přehrál Chicago na jeho palubovce 138:112. Nets po slabším období ovládli klíčový duel a vrátili se do boje o první místo v tabulce, na Bulls nyní ztrácejí jeden a půl výhry. Na Brooklyn však ze třetí pozice dotírá Miami, které vyhrálo 116:91 nad Atlantou. V Západní konferenci přišel o třetí příčku Utah, který podlehl Clevelandu 91:111 a po čtvrté porážce za sebou klesl za Memphis.

Utkání Chicago – Brooklyn
zdroj: Reuters autor: Kamil Krzaczynski

Brooklyn teprve podruhé v sezoně nastoupil s hvězdným triem Kyrie Irving, Kevin Durant a James Harden. Ti měli výraznou podporu i od dalších spoluhráčů, když dali dohromady jen 61 bodů, tedy ani ne polovinu. Durant měl 27 bodů a devět asistencí, Harden 25 bodů a 16 asistencí. Patty Mills přidal 21 bodů včetně šesti trojek a blýskl se i nováček Day'Ron Sharpe osobním maximem 20 bodů.

Chicago se drželo do třetí čtvrtiny, pak ale Brooklyn předvedl šňůru 22:0 a odskočil až na rozdíl 38 bodů, čímž zcela umlčel fanoušky Bulls.

Kontakt s čelem nadále drží Miami, které znovu ukázalo, že umí vyhrávat i bez opor Bama Adebaya a Jimmyho Butlera. Proti Atlantě měli hráči Heat sedm dvouciferných střelců. Nejvíce byl vidět Tyler Herro, jemuž těsně utekl triple double, když zaznamenal 21 bodů, devět doskoků a 11 asistencí. "Pro nás zranění a karanténa nejsou výmluvou, proč bychom neměli vyhrávat. Naším úkolem zkrátka je najít jiné zbraně a způsoby, jak soupeře porazit," prohlásil trenér Miami Erik Spoelstra.

Utahu se zatím nedaří najít způsob, jak nahradit klíčového pivota Rudyho Goberta, který je v karanténě. Zvláště když ze hry vypadl i druhý podkošový hráč Hassan Whiteside. Proti Clevelandu tak hráli Jazz v nízké sestavě, čehož Cavaliers využili a přehráli soupeře na body zpod koše 60:36 a zápas měli po celou dobu pod kontrolou.

Lamar Stevens pomohl Clevelandu k výhře 23 body, Darius Garland přidal první triple double v kariéře za 11 bodů, 10 doskoků a 15 asistencí. Sám měl více finálních přihrávek než celý Utah dohromady, hráči Jazz si nahráli jen na 11 košů.

Triple double zaznamenal také Dejounte Murray ze San Antonia, ani jeho 32 bodů, 10 doskoků a 11 asistencí nestačilo na odvrácení porážky 124:128 v texaském derby s Houstonem. Rockets táhl s 31 body Eric Gordon.

Nevyrovnanost výkonů potvrdili Los Angeles Lakers, kteří v kalifornském derby podlehli Sacramentu 116:125. V závěru poločasu přitom vedli o 14 bodů a na začátku třetí čtvrtiny o sedm bodů, pak ale dovolili Kings šňůru 15:0, kterou Sacramento získalo zápas pod kontrolu. De'Aaron Fox táhl Sacramento 29 body, na straně Lakers byl opět nejlepším střelcem LeBron James s 34 body.

Charlotte ukončilo pětileté čekání na výhru nad Philadelphií, kterou po šestnácti porážkách v řadě zdolalo 109:98. Sixers prohráli po sedmizápasové vítězné sérii. Hrdinou zápasu byl Gordon Hayward, který proměnil devět úvodních střel a už v poločase měl 20 ze svých 30 bodů.

Výsledky NBA:

Atlanta - Miami 91:115, Chicago - Brooklyn 112:138, Indiana - Boston 100:119, New York - Dallas 108:85, Philadelphia - Charlotte 98:109, Sacramento - LA Lakers 125:116, San Antonio - Houston 124:128, Utah - Cleveland 91:111, Washington - Orlando 112:106.