Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Brno znovu propadlo, v Salamance prohrálo o 31 bodů

Salamanca - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve třináctém kole Evropské ligy ve španělské Salamance 42:73 a zůstávají v soutěži jediným celkem bez vítězství. Brňanky odvedly solidní výkon pouze v první čtvrtině, v níž zaznamenaly 21 bodů. Po střeleckém propadu potřebovaly v dalším průběhu utkání na stejný počet bodů tři čtvrtiny. Šňůra porážek týmu kouče Jana Bobrovského v Eurolize se protáhla na 18 utkání.

Utkání Brno - Salamanca
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

Španělský tým soupeře v úvodu podcenil a prohrál nečekaně první čtvrtinu 16:21. Velký podíl na úspěšném vstupu Brna měly střelkyně Američanka Smithová a Stejskalová, které zaznamenaly většinu bodů svého týmu. Z herního útlumu se dostávaly domácí s problémy, teprve po třinácti minutách se jim podařilo srovnat na 23:23. "První čtvrtina byla z naší strany fantastická. Solidně jsme hráli ještě ve druhé desetiminutovce," řekl trenér Bobrovský.

Od tohoto okamžiku už Salamanca převzala režii zápasu do svých rukou. K obratu domácímu týmu dopomohl výrazný výkonnostní pokles českých vicemistryň, které zcela vypadly ze střelecké role. Ve druhé čtvrtině zaznamenaly pouze pět bodů. "Po změně stran jsme polevili. Našim oporám docházely síly. Do hry musely zasáhnout dorostenky z lavičky a naše výkonnost šla hodně dolů," uvedl brněnský kouč.

Po následné třináctibodové bodové šňůře španělského týmu už dostalo utkání zcela jednoznačný charakter. Třetí desetiminutovku vyhrála Salamanca 29:7. V závěru polevila, i tak ale zápas dotáhla bez problémů k jasnému vítězství. "Některé naše klíčové hráčky podaly slabý výkon. Hindráková strávila na hřišti půlhodinu. Nedala ani bod a nedoskočila žádný míč. To je špatná vizitka," řekl Bobrovský.

Salamanca - BK Brno 73:42 (15:21, 32:26, 61:33)

Nejvíce bodů: Rezanová 15, Robinsonová a Fernándezová po 11, Rodríguezová a Ferrariová po 10 - Smithová 14, Stejskalová 12, Jalčová 8. Fauly: 15:14. Trestné hody: 13/11 - 9/6. Trojky: 4:4. Doskoky: 37:20.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy