Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Brno vyhrálo v Ústí nad Labem a udrželo vedení v basketbalové lize

Basketbalisté Brna zvítězili v 7. kole nadstavby v Ústí nad Labem 109:93 a pojistili si vedení v tabulce. Lídr dokázal udržet Slunetu pod stobodovou hranicí poté, co v minulých domácích zápasech nastřílela 122 bodů Ostravě a 116 Opavě.

Brněnský Šimon Svoboda
zdroj: basketbrno.cz autor: Jan Russnák

Až na úplný úvod vedlo Brno celý zápas a nedalo domácím šanci na obrat. "Velká gratulace Brnu, klobouk dolů před výkonem na útočné polovině. My jsme bojovali a nevzdali jsme to, ačkoliv výsledek je pro nás krutý. Ale hrát proti Brnu v takové formě, kdy i někteří hráči, kteří občas některé střely nedávají, tak dnes proměňovali, byly tam asi tři střely o desku… Brno nám nakopalo zadky a zaslouženě vyhrálo. Ale my nemáme hlavy dole," uvedl trenér Ústí Jan Šotnar, jehož svěřenci se s Brnem znovu střetnou v sobotu v semifinále domácího poháru.

Sluneta je po polovině nadstavby čtvrtá a v jejím dresu zaznamenaly 18 bodů tradiční opory Ladislav Pecka a Spencer Svejcar.

Na straně vítězů si double double za 19 bodů a 11 doskoků připsal Viktor Půlpán, 19 bodů nastřílel také Šimon Puršl.

"Pro nás důležitá výhra, protože z palubovky Ústí se, obzvlášť letos, body nevozí. My se spoléháme hlavně na obranu, dnes jsme sice dostali hodně bodů, ale zvládli jsme domácí přestřílet, což bylo nejdůležitější. Teď se musíme znovu připravit a koncentrovat, protože za týden bude odveta na Final 4, kde se budeme snažit zopakovat stejný výsledek," uvedl brněnský hráč Petr Křivánek.

Ústí nad Labem - Brno 93:109 (24:31, 48:60, 75:89)

Nejvíce bodů: Pecka a Svejcar po 18, Dailey 17 - Puršl a Půlpán po 19, Bálint a Chatman po 16.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články