Následuje
ODM 2020: Studio

Brno se rozloučilo s Euroligou prohrou

Bourges (Francie) - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály při svém loučení s Evropskou ligou v závěrečném 14. kole ve francouzském Bourges 60:85 a ve skupině A obsadily poslední místo. Francouzský tým potvrdil roli favorita a udržel si domácí neporazitelnost.

Brněnské basketbalistky
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

O výsledku rozhodl nevydařený vstup českých vicemistryň do utkání, po čtyřech minutých prohrávaly 0:13. I když se v dalším průběhu zápasu hra vyrovnala, počáteční bodové manko už Brňanky nedohnaly. Stejně jako v minulém zápase v tureckém Tarsusu chyběla i tentokrát IMOSu kapitánka Hana Horáková, kterou trápí bolesti zad.

Po nevydařené úvodní desetiminutovce svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského srovnaly krok a ve druhé čtvrtině udržely zcela vyrovnanou partii. Střelecky se prosazovala nejčastěji americká pivotka Ohldeová, která odehrála celý zápas. Dařilo se i Peckové a Abdiové, která však v závěru musela po výronu kotníku odstoupit. I po změně stran se prosazovaly v útočné fázi dravější basketbalistky Bourges, které svůj náskok ještě zvýšily.

"Opticky vypadá výsledek jako naše vysoká prohra. Utekl nám ale začátek, potom jsme drželi vyrovnanou partii," řekl Bobrovský, který si stěžoval na rozhodčí. "Bohužel na nás měli mnohem přísnější metr," řekl.

Bourges Basket - BK IMOS Brno 85:60 (26:12, 45:31, 68:49)Nejvíce bodů: Kaltsiduová 17, Ndongueová 14, Miyemová a Leedhamová po 13 - Ohldeová 16, Abdiová a Pecková po 12, Hanušová 7. Trestné hody: 18/16 - 17/14. Fauly: 14:18. Trojky: 5:2.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy