Dohráno MOL Cup

Brno potvrdilo čelní pozici. Nymburk se však dotahuje

Brněnští basketbalisté si pojistili první místo v ligové tabulce vítězstvím nad třetími Pardubicemi 72:71. Hosté utkání 5. kola nadstavbové skupiny A1 lépe začali a ve druhé čtvrtině vedli až o 13 bodů. Třetí desetiminutovku ale ovládli domácí 16:7 a těsnou výhrou nakonec potvrdili roli favorita. Druhý zůstává mistrovský Nymburk, který nezaváhal s Ostravou a zvítězil 99:75.

Brněnský Šimon Svoboda
zdroj: basketbrno.cz autor: Jan Russnák

"Bylo to hodně těžké. Po repre pauze nám zápasová forma trochu chyběla. Nedali jsme spoustu jednoduchých košů," řekl brněnský rozehrávač Viktor Půlpán v rozhovoru pro TVCOM. Ocenil ale bojovnost týmu.

Nejlepší střelcem utkání byl pardubický rozehrávač Vyoral, který k 21 bodům přidal osm asistencí. Za Brno dal 18 bodů Chatman. Double double si připsali domácí Djuricic (11 bodů, 12 doskoků) a hostující Rikič (15 bodů, 10 doskoků).

Brno po reprezentační pauze ještě nenasadilo novou posilu Karnika. Pivot českého národního týmu, jenž přišel ze Ženevy, odcestoval z rodinných důvodů domů do Kanady. Chyběl i nemocný Nečas, zatímco hosté postrádali zraněného Šafarčíka a Pekárka.

Nymburk v Ostravě nezahálel

Brno se tak stále drží na prvním místě před Nymburkem. Obhájci titulu porazili Ostravu 99:75 a vyhráli počtvrté z posledních pěti ligových zápasů.

Nymburk měl zápas od začátku pod kontrolou a v prvním poločase si vypracoval až patnáctibodový náskok. Ostrava sice po přestávce snížila na rozdíl šesti bodů, ale Středočeši okamžitě zareagovali a vzali si dvouciferné vedení zpět.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 19 body ostravský Sukhmail Mathon, jeho spoluhráč Alexandar Radukič přidal 17 bodů. Za domácí dal Junathaen Watson 18 bodů, po 15 bodech nasbírali Eric Lockett a Lukáš Palyza.