Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Brno a USK vyzvou v Eurolize neporažené Krakov a Valencii

Praha/Brno - Velké výzvy stojí před basketbalistkami Frisco Sika Brno a ZVVZ USK Praha ve čtvrtém kole Evropské ligy. Elitní české týmy narazí na soupeře, kteří letos ještě nepoznali přemožitele. Brňanky, které stále čekají na první vítězství, se dnes utkají s Krakovem, lídrem skupiny C. Hráčky USK, které před týdnem vybojovaly premiérový triumf v Kaunasu, se zítra představí na palubovce dosud suverénní Valencie, jejíž barvy hájí i česká reprezentantka Jana Veselá.

Eva Vítečková v utkání s Brnem
zdroj: ČTK autor: Igor Šefr

Brňanky jsou sice před zápasem s Krakovem považovány za outsidera, ale trenér Jan Bobrovský věří v první letošní úspěch na evropské scéně. Optimismus mu prý dodal minulý zápas s italským Tarantem, v němž jeho tým sehrál vyrovnanou partii a nakonec odešel poražen jen o sedm bodů. "Podali jsme náš nejlepší letošní výkon v Evropské lize. Pokud hru ještě zlepšíme, tak můžeme nad Krakovem zvítězit," uvedl Bobrovský.

České vicemistryně budou mít o motivaci postaráno, Krakov v předminulé sezoně Brno vyřadil ve čtvrtfinále soutěže. Bobrovský věří, že bude moci nastoupit americká podkošová hráčka Ashley Robinsonová, jež se zranila proti Tarantu. Právě nejlépe doskakující hráčka Brna by měla hodně pomoci v soubojích s pivotkami Krakova, jež mohou těžit z výškové převahy. "Pokusíme se trochu jinak bránit clony Krakova. Jejich pivotky jsou dost robustní, chybí jim však větší pohyblivost. Rozhodující bude obranný doskok," naznačil Bobrovský, že uvažuje i o částečné změně taktiky v defenzivě. Krakov se v Brně představí potřetí v historii, zatím v jihomoravské metropoli pokaždé prohrál.

Pražanky povzbudila výhra v Kaunasu

USK míří do Valencie už počtvrté a také čeká na první úspěch v duelu se španělským velkoklubem, v minulých šesti vzájemných zápasech se pokaždé z výhry radovala Valencie, včetně osmifinálové série v předloňské sezoně.

Předchozí tři zápasy v soutěži s Györem, Kaunasem a Gdyní vyhrál čtvrtý tým loňského ročníku Euroligy o 17,28 a18 bodů. Nyní přivítá USK, který povzbudil úspěch v Kaunasu, po němž Pražanky upravily letošní bilanci na jednu výhru a dvě porážky. "Jsme rádi, že jsme se dočkali výhry. Do týmu to přineslo lepší atmosféru. Nebylo by vůbec příjemné jet do Valencie s bilancí 0:3," řekl trenér Lubor Blažek, jehož tým si o víkendu v české lize užil velkou kanonádu a rozdrtil DSK Karlín 130:29. Ve Španělsku čeká USK úplně jiný zápas, o síle Valencie vypovídá i to, že tři její hráčky jsou mezi elitní desítkou nejlepších střelkyň Euroligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy