Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Česko

Brněnské basketbalistky si z Polska na úvod Eurocupu odvezly vysokou porážku

Vysokou porážkou vstoupily do Evropského poháru basketbalistky KP Brno. V rámci úvodního střetnutí skupiny A podlehly v Polsku domácímu týmu Enea Gorzów 57:93.

Basketbal
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Brňanky vstoupily do utkání bojácně, kupily chyby a prohrávaly 0:11. Nebyl to ale klíčový moment. Svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého se herně i střelecky zvedly, druhou čtvrtinu dokonce vyhrály rozdílem tří bodů a přiblížily se na šest (32:38). "Naši hru oživila paradoxně druhá pětka, ale mrzí nás zranění Kopecké," řekl Medvecký.

Po přestávce se ale začala projevovat větší zkušenost polského týmu, v jejímž středu výtečně hrála Američanka Kahleah Copperová, třetí nejlepší střelkyně minulého ročníku Evropského poháru. Konto Brňanek zatížila 33 body a přidala 11 doskoků.

Brněnské hráčky nebyly schopny na vyšší nasazení soupeře zareagovat a odpadly. "Je to náš velký problém, že neudržíme koncentraci celých 40 minut," komentoval Medvecký výpadek ve třetí čtvrtině, kterou Brno prohrálo 9:30.

Příští zápas Evropského poháru sehrají Brňanky ve středu doma s tureckým týmem Botas Ankara, který dnes rovněž vysoko porazil izraelský celek Neve Ramla 91:64.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy