Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Finále Českého skokového poháru

Brňanky posedmnácté v řadě v Eurolize prohrály, nestačily na Orenburg

Brno - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály ve dvanáctém kole Evropské ligy na domácí palubovce s ruským Orenburgem 50:78 a zůstávají v soutěži jediným celkem bez vítězství. Šňůra porážek týmu kouče Jana Bobrovského v Eurolize se protáhla na 17 utkání.

Klára Křivánková
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Brňanky od začátku zápasu nestačily se zkušenějšími soupeřkami držet krok. Měly sice v útoku několik slibných záblesků, k udržení vyrovnané partie jim však chyběla větší aktivita. "Výšková převaha našich soupeřek sehrála velkou roli. I když se hráčky Orenburgu neprosadily tak často pod košem, tak jsme je nestačili ubránit při střelbě z venkovního prostoru," označil hlavní příčiny prohry trenér Jan Bobrovský.

Orenburg bez hlavní opory a bývalé hráčky Brna DeWanny Bonnerové těžil z dobře organizované hry, kterou doplňoval přesnou koncovkou ze střední vzdálenosti. Střelecky se v úvodu utkání prosazovala nová americká posila Candice Dupreeová a po první čtvrtině získal ruský tým desetibodový náskok.

Jedna trojka za druhou

Do poločasu IMOS zásluhou Stejskalové s Jalčovou na chvíli přibrzdil další narůstání rozdílu skóre. Také proto, že v doskakování Brňanky stačily eliminovat výškovou převahu soupeřek, i když v útočných akcích se pod koš dostávaly jen s obtížemi. "Mohly jsme uhrát lepší výsledek. Když jsme se soustředily na hru v obraně, tak náš výkon nebyl špatný. Jak jsme polevily, tak nám dávaly soupeřky jednu trojku za druhou," poznamenala Michaela Stejskalová.

Po změně stran převzal opět režii zápasu Orenburg, který přitvrdil hru a postupně navýšil náskok až na 31 bodů. "Navzdory dnešní prohře vidím oproti úvodu sezony výkonnostní posun. Také proto, že dostanou příležitost i další mladé hráčky," řekl Bobrovský.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih basketbalu Brno - Orenburg

BK IMOS Brno - Naděžda Orenburg 50:78 (14:24, 29:42, 39:61)

Nejvíce bodů: Hindráková a Jalčová po 11, Smithová 8 - Cruzová 13, Dupreeová 12, Kirilovová 9. Fauly: 12:18. Trestné hody: 10/8 - 11/6. Trojky: 2:6. Doskoky: 37:35.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy