Následuje
Evropská liga UEFA

Brňanky nestačily na Krakov a i napodruhé prohrály

Brno – Ani napodruhé se v letošním ročníku Evropské ligy nepovedlo basketbalistkám IMOSu Brno dosáhnout na vítězství. V utkání skupiny B podlehly Wisle Krakov 61:67. Českým vicemistryním se nepodařilo navázat na předcházející dvě domácí vítězství s polským soupeřem. 44 sekund před koncem sice Brňanky snížily na rozdíl jediného bodu, ale stejně jako v prvním duelu v Šoproni nezvládly závěr. 

Utkání IMOS Brno - Wisla Krakov
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Po vyrovnaném úvodu získal vedoucí tým polské ligy v závěru úvodní čtvrtiny šestibodový náskok. Brňanky měly v obraně problémy s výškovou převahou soupeřek, v podkošových soubojích se prosazovala hlavně Američanka Lavenderová, která si opakovaně dokázala chytrou hrou vypracovat střelecký prostor.

Při jejím bránění byly domácí hráčky často nuceny faulovat. Lavenderová přesto zaznamenala 34 bodů a přidala deset doskoků. V úvodu jí dobře sekundovala i 200 cm vysoká lotyšská pivotka Tamaneová. Basketbalistky Krakova postupně získaly až desetibodový náskok, v poslední čtvrtině z něj však bojovně naladěné domácí basketbalistky začaly ukrajovat. Polský tým ztratil jistotu, častěji chyboval a přestala se mu dařit střelba.

Signál k obratu dala zejména Hanušová, které se dařila i střelba z větší vzdálenosti a zaznamenala tři tříbodové koše. Vedle ní se v koncovce prosazovala i Keyová, otočit stav se ale Brňankám nepodařilo. 

Sestřih Euroligy: IMOS Brno - Wisla Krakov
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy