Následuje
Panorama

Brňankám se venku nedaří, v Madridu doplatily na špatný začátek

Madrid - Basketbalistky IMOSu Brno se v Evropské lize na venkovních palubovkách trápí. V 5. kole Evropské ligy prohrály v Madridu s domácím Rivasem rozdílem osmnácti bodů 60:78. České vícemistryně nedokázaly navázat na předchozí dvě vítězství v domácím prostředí s Orenburgem a Montpellierem. Brňanky už v Eurolize 22 zápasů venku nevyhrály. Poslední dva úspěchy si připsaly v únoru 2010 právě v Madridu, kde domácí Rivas v prvním kole play-off vyřadily.

BK IMOS Brno - Montpellier
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Španělkám vyšel dokonale vstup do zápasu. Po pěti minutách vedly 11:0 a své soupeřky příliš nepouštěly do koncovky. Brňanky navíc zápolily s nervozitou a jen pomalu se dostávaly z krize. První dva body zaznamenala Hanušová až po trestných hodech.

Postupně svěřenkyně kouče Bobrovského ukrajovaly z náskoku soupeřek, po první čtvrtině byl rozdíl ve skóre sedm bodů. Do poločasu sice srovnaly hráčky IMOSu zásluhou zpřesněné obrany krok, zlepšená hra se ale odrazila jen v tom, že se rozdíl ve skóre nezvyšoval.

"Utekl nám začátek. I když jsem hráčky nabádal, ať se právě na něj soustředí. Postupně se sice hra vyrovnala, náskok soupeřek jsme stáhli i na čtyři až pět bodů. Ale následně nám hráčky Madridu opět odskočily a v poslední části byly už výrazně lepší," uvedl trenér Brňanek Bobrovský.

Po poločase opět ovládly hru přesněji střílející hráčky Madridu, které těžily zejména z dobré koncovky Casasové, jež zaznamenala 21 bodů. Ještě ve 25. minutě snížily basketbalistky IMOSu na pětibodový rozdíl.

Ovšem v závěru zápasu se Brňanky jen s obtížemi dostávaly do podkošového prostoru, častěji volily střelbu z tříbodového území, kde vynikala Jalčová, jež ze čtyř pokusů pouze jednou minula cíl.

"Soupeřky hrály velmi tvrdě. Rozhodčí jejich hru netrestali. Porážku zavinila naše špatná obrana a především počet ztracených míčů, kterých jsme měli za poločas čtrnáct, což je špatné číslo," posteskl si Bobrovský.

Rivas Madrid - BK IMOS Brno 78:60 (25:18, 40:31, 58:43)

Nejvíce bodů: Casasová 21, Allisonová 14, Nichollsová 11 - Keyová 12, Pecková 11, Hanušová a Jalčová po 9, Vlková 8. Trestné hody: 25/17 - 17/12. Fauly: 18:17. Trojky: 3:6.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy