Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Brňankám finiš v Györu nestačil, prohrály 70:72

Györ (Maďarsko) - Basketbalistky IMOSu Brno prohrály v úvodním utkání Evropské ligy v Györu s domácími mistryněmi Maďarska po dramatickém závěru těsně 70:72. České vicemistryně necelé tři minuty před koncem prohrávaly rozdílem devíti bodů, pak osmibodovou šňůrou náskok soupeřek stáhly, jenže otočit výsledek už nestačily. Připsaly si tak v EL už jedenáctou porážku v řadě.

Hana Horáková má brněnský tým obohatit zkušenostmi
zdroj: ČT Brno

Celý první poločas přitom Brňanky hrály velmi dobře, soupeřky zaskočily přesností, odvahou v zakončení a dobrou defenzivou. Chyby domácího celku trestaly rychlými i přesnými protiútoky. Brzy získaly sedmibodové vedení (11:4). Střelecky se dařilo zkušené Horákové, kterou doplňovala Pecková a americká pivotka Ohldeová. Maďarky se ještě do konce první čtvrtiny vzpamatovaly, zpřesnily hru a výsledkově srovnaly krok.

Nejlepší výkon odvedly brněnské hráčky ve druhé čtvrtině. Dvě minuty před přestávkou získaly dokonce jedenáctibodový náskok (41:30). Velký podíl na tom měla pečlivější obrana tříbodového území, v němž se navzdory častým pokusům maďarské mistryně neprosazovaly. Ty pokulhávaly také v podkošovém doskakování.

Po změně stran ale hráčkám IMOSu začaly docházet síly. Jejich výkon ztratil agresivitu z první části zápasu, naopak hráčky Györu vycítily šanci, přitvrdily hru a postupně ukrajovaly z náskoku. Po půlhodině už svěřenkyně Jana Bobrovského vedly pouze o dva body.

V závěrečné čtvrtině Maďarky bodově odskočily. Také proto, že Brňanky ztratily odvahu zakončovat a dávaly si přednost ve střelbě. Györ utekl až na sedmibodový rozdíl a doufal v klidnou cestu k vítězství. V zoufalém finiši Brno ještě 16 sekund před koncem snížilo na rozdíl jediného bodu, šňůru proher v Evropské lize ale nakonec nezastavilo.

Uni Györ - BK IMOS Brno 72:70 (21:24, 35:41, 52:54)Nejvíce bodů: Shegogová 17, Nagyová 15, Hurstová 14 - Pecková 21, Ohldeová 17, Horáková 15, Abdiová 11. Trestné hody: 14/10 - 21/15. Fauly: 17:23. Trojky: 2:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy