Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Bratři Gasolové dovedli Španělsko do čtvrtfinále ME

Vilnius - Španělští basketbalisté rozdrtili na mistrovství Evropy Srbsko 84:59 a jako druhý tým po Francii si ve skupině E zajistili s předstihem postup do čtvrtfinále. Více než polovinu bodů obhájců prvenství nastříleli ve Vilniusu v repríze posledního finále bratři Pau a Marc Gasolové, dohromady dali 46 bodů (26 - 20), k tomu se podělili o 18 doskoků (8 - 10). Vicemistři světa Turci podlehli Německu 67:73. Stále neporaženi zůstávají Francouzi, domácí Litvu přehráli 73:67.

Srbsko má v osmifinálové fázi na kontě stále jediné vítězství, jeho šance na play-off ale stále žije. Vicemistři Evropy k tomu budou muset porazit v posledním utkání vicemistry světa Turky.

Ti mají po předposledním kole stejnou bilanci, protože prohráli 67:73 se zatím posledním Německem. Tým kolem hvězdy NBA Dirka Nowitzkého dal v první čtvrtině jen šest bodů, ale nakonec výsledek otočil a udržel se ve hře o postup. Německým hrdinou byl Philip Schwethelm, který v poslední čtvrtině trefil čtyři tříbodové koše, Nowitzki zase v koncovce pojistil výhru čtyřmi trestnými hody. Celkem nastřílel 19 bodů stejně jako v tureckém dresu Ömer Asik, německý pivot Chris Kaman dal ještě o jeden víc.

Francie udržela neporazitelnost na turnaji i proti Litvě, porazila ji 73:67 a vystavila domácí reprezentaci před jejím závěrečným zápasem s Němci hrozbě vyřazení. Tahouny Francouzů byli rozehrávači Nando de Colo s 21 body a Tony Parker s 19, pivot Joakim Noah zaznamenal 13 doskoků.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy