Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Bortelová: Pokakaly jsme to, takže musíme v neděli vyhrát

Debrecín – Očekávalo se od nich, že udělají další důležitý krok směrem ke čtvrtfinále. České basketbalistky však duel s Řeckem nezvládly a jejich šance na vyřazovací část silně poklesly. "Tenhle zápas jsme měly vyhrát. Bohužel nám zkolabovala obrana," hodnotila po zápase kapitánka Veronika Bortelová, která stále věří, že Češky i přes složitou situaci dokáží ještě postoupit.

Veronika Bortelová (druhá zleva) se snaží bránit Ioulitu Lymouraovou z Řecka
zdroj: ČTK/PR autor: FIBA Europe

Na tom, že se Češkám nedařilo především v defenzivní činnosti, se po utkání shodl jak trenér Lubor Blažek, tak i jeho svěřenkyně. "S holkama a trenérem jsme se bavili, že jsme dostaly strašně jednoduché koše. Po vyhození z autu, zpod koše, to se prostě nesmí stávat. Takhle daly tak deset bodů, a to je strašně moc," litovala Bortelová.

Už potřetí na turnaji se v duelu české reprezentace rozhodovalo až v koncovce. Proti Ukrajině a Bělorusku tým vždy ztratil vedení, ale stačil si ho vzít zpět, tentokrát to už nevyšlo. "Ty naše koncovky. My vedeme o devět, a pak to stejně nějakým způsobem pokakáme. Tentokrát už jsme to, bohužel, do toho vítězného konce nedotáhly," řekla Bortelová.

Naskytly se sice ještě dvě situace, kdy basketbalistky mohly zabojovat o vyrovnání, ale nepomohli jim rozhodčí. Nejprve devět vteřin před koncem neodpískali faul na Alenu Hanušovou, která i s faulem dala trojku, ale nedostala příležitost z trestných hodů srovnat. "Je možné, že se mohl písknout faul a mohla dát ještě jeden bod, ale já to dobře neviděla," nechtěla Bortelová svalovat vinu na rozhodčí.

Více ji mrzelo, že tři vteřiny před koncem při vyhazování z autu přišly kvůli rozhodčím a stolku zapisovatelů o šanci zahrát svůj signál na střelu za tři body. "Rozhodčí posouvali čas u stolku. To dalo Řekyním hrozně moc času na to, aby si srovnaly obranu. Kdybychom ten signál zahrály, tak to klidně mohlo dopadnout jinak. Netvrdím, že by to tak dopadlo, ale neměly by čas na zformování obrany," mrzelo Bortelovou.

Za rozhodující však označila špatnou obranu, která dovolila Řekyním dát o 22 bodů více, než byl jejich průměr na turnaji. "Ty lehké koše neměly padnout, měly jsme si víc pomáhat. Věděly jsme, že když Kaltsiduová bude mít balon, tak bude střílet nebo najíždět. Měly jsme to risknout a jít do zdvojení a nenechat tam spoluhráčku samotnou. Hrozně špatně jsme si pomáhaly," konstatovala česká kapitánka.

Nevzdává se a věří, že když se povede v neděli porazit Turecko, tak to stále může stačit na postup, i když vše bude záviset na shodě dalších okolností. "Nemůžeme počítat vůbec nic. My musíme do toho zápasu jít naplno a pokusit se ho vyhrát. Tady žádné kalkulace kolem neexistují. Tentokrát jsme to pokakaly, tak to musíme vynahradit v neděli," dodala.

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalistky překvapivě podlehly Řecku a čtvrtfinále je daleko
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy