Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Blíží se konec výluky NBA? Středeční schůzka dává naději

New York - Výluka v basketbalové lize NBA by mohla brzy skončit. Majitelé klubů a hráčská asociace se na středečním třináctihodinovém jednání podle zákulisních zpráv přiblížili k dohodě. Díky ní by mohlo být stále možné odehrát základní část, která měla odstartovat 1. listopadu, jen bez úvodních dvou týdnů soutěže.

Kobe Bryant
zdroj: isifa/EPA autor: Dennis M. Sabangan

Středeční setkání se točilo především kolem platového stropu. Hráči bojují za jeho zachování, majitelé chtějí stanovit jasnější pravidla a pokutovat jeho překročení tak, aby se srovnal rozdíl mezi týmy.

Na nečekané schůzce prý obě strany vystupovaly vstřícně. Hráči setrvali u svých požadavků na podíl z příjmů, bude jim stačit 52,5 procenta z více než 4,3 miliardy dolarů. Podle předcházející kolektivní smlouvy přitom měli podíl 57 procent, majitelé naposledy trvali na dělení jedna ku jedné.

Komisionář soutěže David Stern varoval, že kvůli krachu dlouhého maratonu vyjednávání z minulého týdne jsou v ohrožení i zápasy plánované na konec prosince. Jeho zástupce Adam Silver však naznačil, že by za určitých okolností bylo možné dokonce odehrát kompletních 82 zápasů.

Výluka soutěže kvůli chybějící kolektivní smlouvě trvá od 1. července už 118 dnů. Na začátku října byly zrušeny úvodní dva týdny ligy, přesně 100 zápasů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy