Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Benátky neměly nárok. Hráčky USK přidaly v Eurolize pátou výhru

Porážka ve čtvrtém kole je pryč. Po výhře nad Orenburgem zvládly basketbalistky USK i duel v Benátkách a v šestém utkání přidaly páté vítězství po výsledku 77:50. Pražanky šly za úspěchem už od prvního poločasu, který ovládly 50:16.

Utkání USK - Fenerbahce
zdroj: ČTK/Kamaryt Michal

Další duel čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden doma proti belgickému celku Castors Braine.

"Ukázaly jsme, že jsme tým, kterému je jedno, kde hraje. Myslím, že se stále zlepšujeme a budeme se snažit takovou hru předvádět i nadále," řekla Brionna Jonesová po utkání.

První koš sice daly domácí hráčky, ale Pražanky následně ukázaly svou sílu čtrnáctibodovou šňůrou. První čtvrtinu ovládly 22:6 a osmi body se na tom podílela Valériane Vukosavljevičová.

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalistky USK Praha si v Eurolize připsaly vysoké vítězství nad Benátkami

V té druhé domácí tým zlepšil v úvodu střelbu a stihl v této fázi za tři a půl minuty deset bodů, čímž snížil na 16:28. Jenže pak české šampionky nedovolily italskému celku skórovat až do začátku druhého poločasu a samy navýšily rozdíl na 34 bodů.

Ve zbytku utkání mohly povolit, a přestože zbývající dvě čtvrtiny prohrály, vychutnaly si jednoznačnou výhru. Vedle Jonesové si připsaly dvouciferný počet bodů také Vukosavljevičová (15) a Alyssa Thomasová (14).

"Jsme rády, že jsme vyhrály takto vysokým rozdílem. V prvním poločasu jsme předváděly hru, kterou si představuju. A to i přesto, že Benátky nehrály moc dobře, což mě překvapilo. Ve druhém poločase jsme zápas jen dohrávaly a dostaly šanci i hráčky, které v Eurolize moc nehrají. Umožnil nám to vysoký náskok, který opory týmu získaly," prohlásila Hejková.

Evropská liga basketbalistek - 6. kolo:

Benátky - USK Praha 50:77 (6:22, 16:50, 34:67)
Nejvíce bodů: Petronyteová 18, Andersonová 13, Goriniová 7 - Jonesová 16, Vukosavljevičová 15, Thomasová 14. Fauly: 21:18. Trestné hody: 16/14 - 24/15. Trojky: 4:0. Doskoky: 41:50.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy