Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Basketbalový reprezentant Pumprla se vrací do Nymburka

Nymburk - Basketbalový reprezentant Pavel Pumprla se po čtyřech letech strávených ve Španělsku vrací do kádru českého mistra Nymburka. S klubem, v němž už strávil tři roky, podepsal tříletou smlouvu.

Pavel Pumprla
zdroj: ČTK/PR/FIBA.com

Třicetiletý křídelník poprvé přišel do Nymburka v roce 2009 z Opavy a získal s ním tři mistrovské tituly. Před sezonou 2012/13 odešel do Španělska, kde tři roky nastupoval v základní sestavě Obradoira.  

Následně si odskočil do belgického Charleroi a minulou sezonu dokončil znovu ve Španělsku v Estudiantes. V červnu stihl vyléčit zranění a znovu patřil k oporám reprezentace v olympijské kvalifikaci pod vedením současného trenéra Nymburku Ronena Ginzburga. 

"Jsme velice rádi, že se Pavel Pumprla vrací do Nymburka. Svým herním projevem zapadá do filozofie týmu, do hry, kterou jsme produkovali v minulé sezoně a kterou se chceme prezentovat i letos," řekl Ginzburg.

"Věřím, že se mu podaří pokračovat v takových výkonech, jako když na vrcholu své výkonnosti v Česku před čtyřmi roky z Nymburka odcházel. Myslím, že nám Pavel pomůže především v obraně a že začlenění do týmu mu usnadní znalost našich systémů. Díky němu budeme moci používat ještě větší rotaci a jsem přesvědčen, že nám může dopomoci k úspěchům," dodal nymburský kouč.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy