České ragby

Basketbalový Nymburk si v nástavbě poradil s Ústím

Nymburští basketbalisté po vydřené výhře z minulého kola nenechali tentokrát nic náhodě a ve 4. kole nadstavby porazili Ústí nad Labem 97:61. Třetí ligové vítězství za sebou vybojovaly druhé Svitavy, které přehrály trápící se Děčín 82:73.

Petr Benda z Nymburku
zdroj: ČTK autor: Šváb David

Ústecká Sluneta prohrála poprvé po pěti zápasech. Úřadujícím šampionům vyšel na severu Čech úvod zápasu a to především zásluhou Vojtěcha Hrubana, který už v první čtvrtině trefil čtyři trojky a dal 14 ze svých 19 bodů. Ve druhé čtvrtině dali domácí jen devět bodů a ztrátu už nedohnali.

Ve druhé půli Nymburk předvedl velmi dobrou obranu, do poslední čtvrtiny šel s náskokem 29 bodů a v klidu si hlídal vítězství. Nymburk nenašel přemožitele už 35 ligových zápasů za sebou a s Ústím drží neporazitelnost od roku 2001 už 42 zápasů.

"Začali jsme velmi dobře a chytili jsme rytmus a zápas jsme kontrolovali od začátku. Věděli jsme, že Ústí hraje dobře, takže jsme je nepodcenili," konstatoval trenér mistrovského týmu Oren Amiel.

Děčín prohrál v součtu s pohárovým Final Four už osmý zápas v řadě. V duelu se Svitavami dokázali domácí stáhnout minutu před koncem na rozdíl čtyř bodů, od stavu 73:78 už ale další body přidával jen soupeř.

Olomoucko přehrálo v přímém duelu o čtvrté místo v tabulce Pardubice. Na jejich palubovce hosté zvítězili díky obratu v poslední čtvrtině 98:91.