Následuje
Branky, body, vteřiny

Basketbalovou reprezentaci i s oporami čeká Tunisko

Praha – Čeští basketbalisté vstupují do finální fáze přípravy na kvalifikaci na olympijské hry. Před sobotním odjezdem do Bělehradu se ještě třikrát představí fanouškům v Praze. Kromě dvou zápasů s Tuniskem a Mexikem na Královce rovněž v úterý zavítají na náměstí Republiky, kde proběhne i autogramiáda. Přímý přenos duelu Česko – Tunisko vysílá ČT sport a náš web od 18:00.

Jiří Welsch
zdroj: ČTK/AP

Svěřenci trenéra Ronena Ginzburga se vrátili z Chorvatska, kde v neděli prohráli 69:90, ovšem ještě bez klíčových hráčů. Tomáš Satoranský, Jan Veselý či David Jelínek se k týmu připojili v pondělí a dnes budou na náměstí Republiky, kde od 10 do 15 hodin proběhne akce Den s basketbalem. Soutěže pro diváky, smečařskou show a taneční vystoupení doplní krátce po poledni také autogramiáda reprezentantů.

"Program je teď trochu šílený. Moc se nevyspíme a cestujeme na zápasy, ale takováto akce je fajn, když se dostaneme mezi lidi. Budeme zase jednou mít bližší kontakt s fanoušky a snad někoho i přilákáme na Královku na odpolední zápasy," řekl Vojtěch Hruban.

Ten se následně přesune se spoluhráči do haly Královka, kde je od 18:00 čeká přípravné utkání s Tuniskem. Ve středu se utkají se stejným soupeřem za zavřenými dveřmi bez diváků. Ve čtvrtek pak sehrají generálku s Mexikem rovněž na Královce od 18:00.

"Bude to úplně jiný basket, než zatím mohl v konfrontaci s českým národním týmem fanoušek vidět. Jsou to týmy, se kterými se hned tak zase nepotkáme. Jsou také plné kvalitních hráčů, přesto to bude něco jiného. My navíc budeme konečně hrát v kompletním složení," těší se Hruban na spolupráci s euroligovými hvězdami Veselým a Satoranským.

Český tým se totiž dosud připravoval zejména s hráči z domácí soutěže a opory ze zahraničí se připojovaly postupně. "Už se známe a víme, co od sebe můžeme čekat. Navíc kluci přicházejí z klubu v dobré basketbalové formě, takže by to nemusel být problém. Uvidíme, je to pro nás zase něco jiného. Trochu jako když se hokejistům před mistrovstvím světa připojují hráči z NHL," přirovnal Hruban.

Do Bělehradu na kvalifikaci odcestuje česká výprava v sobotu a 5. července ji zahájí soubojem s Lotyšskem. Ve skupině se utká ještě s Japonskem. Dva postupující celky se v play-off utkají s Portorikem, Angolou a Srbskem o jedno postupové místo do Ria.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy