Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Basketbalistky zdolaly v přípravě Chorvatky

Roanne – Třetí místo si z přípravného turnaje před olympijskou kvalifikací ve Francii odváží české basketbalistky. V posledním utkání přehrály Chorvatsko výsledkem 77:69, na výhře se podílela patnácti body Eva Vítečková.

Kateřina Elhotová
zdroj: AP

V první čtvrtině se hrál vyrovnaný basketbal a ani jeden tým neutekl na více než tříbodový rozdíl. Až ve druhé části se povedlo Češkám výrazněji odskočit, když zlepšily obranu a střídající hráčky Pecková, Zrůstová a Zohnová zavelely k náporu. Výsledkem byl náskok 13 bodů.

Jenže ve třetí desetiminutovce se povedlo Chorvatkám duel zdramatizovat a snížily ztrátu na pouhé čtyři body zásluhou svých hvězd Mandirové a Ivezičové. Pak ale Vítečková zaznamenala dvě rychlé trojky a nápor soupeřek definitivně zlomila.

Od té chvíle už české hráčky udržovaly povětšinou dvouciferný náskok a nedaly soupeřkám šanci se vrátit do zápasu tak, jak se jim to stalo v pátek s Kanadou. Ustály i závěrečný nápor Chorvatek.

Kromě Vítečkové k tomu výrazně přispěla také Pecková třinácti body či rozehrávačka Bartoňová, která k pěti bodům přidala i pět asistencí a sedm doskoků. Do hry nastoupila také Burgrová, která se potýkala se zdravotními problémy.

"Z naší strany byl zápas dobře zvládnutý. Už jsme vedli o 15 bodů a vypadalo to, že bychom mohli vyhrát i větším rozdílem. Udělali jsme pak ale dvě tři chyby v rozehrávce, Chorvatky začaly riskovat a tato pasáž utkání se jim povedla. Ale já jsem rád, že jsme náskok udrželi. To vítězství jsme pro dobrý pocit potřebovali," zhodnotil utkání trenér Lubor Blažek. 

Bilanci v přípravě tak Češky vylepšily na tři výhry z osmi zápasů. Před odletem do Ankary na kvalifikaci o účast v Londýně je čekají v úterý a ve středu poslední dva přípravné duely s Velkou Británií v Praze na Folimance.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy