Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SK Slavia Praha - CFR Kluž

Basketbalistky ve Varech dál vítězí, poradily si i se Srbskem

Karlovy Vary - České basketbalistky se na přípravném turnaji v Karlových Varech radují z druhého vítězství. Po Koreji si poradily i se čtvrtým týmem loňského evropského šampionátu Srbskem poměrem 77:68. Češky rozhodly o svém vítězství v koncovce díky Janě Veselé, která nejprve proměnila oba trestné hody a pak definitivně srazila sebevědomí soupeře touto trojkou.

Je nám líto, video expirovalo.
České basketbalistky zdolaly v přípravě Srbsko

"S výsledkem a úseky hry bych mohl být spokojený, ale stále máme problémy s tvrdostí v obraně. Na tom před mistrovstvím světa musíme ještě zapracovat. Už dávno je totiž basketbal kontaktním sportem," řekl trenér Lubor Blažek. "Těší mě, že družstvo bojovalo více než s Koreou a věřím, že chuť do basketu začne přicházet. Mohlo by k tomu pomoci i to, když porazíme Kanadu," dodal.

Podobně jako proti Koreji vyšel českým hráčkám vstup do zápasu, ale situaci si zkomplikovaly ve druhé čtvrtině. Celé utkání bylo skóre velmi vyrovnané, českému výběru se podařilo odskočit na pět bodů až v závěru třetí čtvrtiny, která však byla na body velmi chudá (9:12).

Do poslední fáze hry vstoupily lépe Srbky, jimž se dařilo zejména doskakovat míče pod oběma koši. Dotáhly se na rozdíl jediného bodu, ale Češky ukázaly bojovnost a týmového ducha a v koncovce na palubovce dominovaly.

Jana Veselá zatížila konto soupeřek 15 body. O bod méně přidala Ilona Burgrová a kapitánka Eva Vítečková měla 12 bodů.

Přípravný turnaj basketbalistek v Karlových Varech před MS:

ČR - Srbsko 77:68 (24:18, 42:40, 54:49).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články