58. Rally Šumava Klatovy

Basketbalistky USK zůstávají stoprocentní, IMOS rozstřílel Strakonice

Praha – Dominance basketbalistek USK Praha v české lize pokračuje. Úřadující mistryně vyhrály i devatenáctý zápas v sezoně, když doma porazily třetí Hradec Králové o čtyřiatřicet bodů 95:61. Rozdílem třídy zvítězily v 19. kole hráčky IMOSu Brno nad Strakonicemi, které rozstřílely 95:45, a to i přes to, že jim chyběly kvůli zdravotním potížím Alena Hanušová a Ivana Jalčová.

Radost basketbalistek USK
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Základ vítězství úřadující mistryně položily hned v první čtvrtině, kterou po drtivém nástupu vyhrály 36:11, a svůj náskok pak s přehledem kontrolovaly. V dresu domácích se střelecky blýskla Kia Vaughnová, která proměnila deset z dvanácti pokusů z pole a s 21 body byla na palubovce nejlepší. Druhá střelkyně USK Vítečková dala 16 ze svých 19 bodů v prvním poločase a trefila pět z devíti tříbodových pokusů.

K jasnému vítězství českého vicemistra přispěla 22 body Tereza Pecková, která stihla dát 20 bodů za poločas. Ve třetí i čtvrté čtvrtině umožnily hráčky IMOSu soupeřkám dát jen po osmi bodech. "Ač jsme byli oslabeni o dvě hráčky, tak holky zahrály velmi dobře. Je škoda, že v každém zápase nehrají s takovým nasazením," řekl trenér Jan Bobrovský.

Uspěl i další brněnský zástupce Valosun, který porazil Slavii Praha 77:63 a upevnil si druhé místo.