Následuje
Branky, body, vteřiny

Basketbalistky USK vyzvou Montpellier, výhrou si mohou zajistit postup

Montpellier (Francie) - Basketbalistkám ZVVZ USK Praha začne ve středu série čtyř těžkých zápasů, které rozhodnou o jejich konečném umístění v základní skupině Evropské ligy. Aktuálně jsou druhé za neporaženým Kurskem a tuto příčku chtějí minimálně udržet. Triumf na palubovce aktuálně čtvrtého celku skupiny A by jim definitivně zajistil místo ve vyřazovací fázi.

Tereza Vyoralová ze ZVVZ USK Praha
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

"Chceme bojovat minimálně o druhé místo, abychom měly výhodu domácího prostředí pro play-off," uvedla pivotka Alena Hanušová. "Jdeme krok po kroku. Teď máme před sebou další v Montpellieru. Tam se rozhodne, jestli pojedeme na druhé místo, nebo budeme hrát jen o třetí," podotkla trenérka Natália Hejková.

Pražanky vstoupily do roku 2017 ve velkém stylu a vyhrály všechny čtyři euroligové zápasy. Naposledy doma deklasovaly o 49 bodů turecký Mersin. "Také jsme si vyzkoušely novou obranu, kterou můžeme použít i v dalších zápasech. To je největší plus. Zvedly jsme si sebevědomí. Ale proti Montpellieru a té jejich hnusné obraně to bude úplně něco jiného," tušila Hejková. Francouzský celek je vyhlášený nepříjemnou obrannou hrou, která mu přináší těsné výsledky.

Basketbalistky USK čeká důležité utkání v Montpellieru

Bylo tomu tak i v prvním vzájemném utkání v Praze, kdy se českým mistryním nepovedlo odskočit na více než sedm bodů a soupeře udolaly těsně 61:59 košem nejužitečnější hráčky celé soutěže Sonji Petrovičové 30 sekund před koncem. Francouzský tým ztrácí dva body na USK i na třetí Fenerbahce a bude usilovat o udržení šancí na posun v tabulce.

Bude také hájit jednobodový náskok před Schiem, které je zatím pod čarou postupu do play-off. Nejlepší střelkyní Montpellieru je pivotka Geraldine Robertová s průměrem 12,1 bodu na utkání. Mezi další důležité postavy týmu patří Gaelle Skrelaová, Elodie Godinová, Sarah Michelová, Rachel Jarryová a bývalá hráčka USK Anael Lardyová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy