Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Basketbalistky USK vyhrály nad Braine a mají jistý postup

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha v Evropské lize doma porazily Castors Braine jasně 75:58 a dvě kola před koncem základní části si definitivně zajistily postup do play-off. Obhájkyně titulu navíc mají už jistotu nejhůře třetího místa ve skupině a udržely se v boji o druhou příčku znamenající výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále. Na druhý Orenburg nadále ztrácejí jedinou výhru, ruský soupeř ale má snazší los.

Ilona Burgrová z USK Praha
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

"Orenburg by musel prohrát a to nepovažuji za reálné. Budeme se připravovat na to, že začneme čtvrtfinále venku. A to nemusí být úplně nevýhoda," prohlásila trenérka Natália Hejková. "Uvidíme, kdo s námi bude hrát, protože nás asi nikdo nechce a do hry může vstoupit i kalkulace. Mně je to v podstatě jedno, kdo na nás půjde. Všichni jsou v té druhé skupině silní, ale také zdolatelní," dodala.

Pražanky byly v utkání jasným favoritem, belgický celek v této sezoně už dvakrát porazily na jeho hřišti. Tentokrát se však celý první poločas trápily v útoku. V úvodu sice několikrát využily toho, že mají rychlejší podkošové hráčky, jenže soupeř byl jinak na jejich signály velmi dobře připravený. Českým mistryním se navíc vůbec nedařila střelba.

Braine tak většinu druhé čtvrtiny těsně vedlo, až v poslední minutě první půle přišly tři vydařené akce domácích a obrat.

Jak první půli zakončily, tak druhou část Pražanky začaly a šňůrou 12:0 definitivně získaly zápas pod kontrolu. Rozstřílela se zejména Kateřina Elhotová a náskok narůstal. Domácí přibrzdilo až zranění nejlepší střelkyně Sonji Petrovičové.

V pravou chvíli se však chytla španělská reprezentantka Marta Xargayová, která se dosud v USK střelecky trápila, ale tentokrát dala ve druhé půli deset bodů. Belgičanky hrající v úzké sestavě pak s USK neudržely krok a ztráta postupně narostla až na 24 bodů, což umožnilo domácím v závěru pošetřit opory.

"Jsem ráda, že jsme nakonec vyhrály tak jasně, protože to vůbec nebyl jednoduchý zápas. Zvlášť když jsme bojovaly s dalšími třemi lidmi na hřišti, jelikož rozhodčí nám ani trochu nepomohli. Pomáhá nám to nabrat sebevědomí před play-off. Těší mě, že jsem týmu pomohla body, zvlášť když mi tam padly docela těžké střely," dodala Elhotová.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlas utkání USK Praha - Castors Braine

ZVVZ USK Praha - Castors Braine 75:58 (17:17, 35:34, 57:43)

Nejvíce bodů: Kateřina Elhotová 15, Vaughnová 12, Xargayová, Petrovičová a Dupreeová po 10 - Trahanová-Davisová 12, Keyová a Wautersová po 8. Fauly: 13:15. Trestné hody: 11/8 - 11/8. Trojky: 5:6. Doskoky: 36:35.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy