Archiv D: 5x trenér

Basketbalistky USK vyhrály derby se Slavií rekordním výsledkem 138:23

Pražské derby v lize basketbalistek se stalo jasnou záležitostí USK Praha, který deklasoval Slavii 138:23. České šampionky vyhrály i sedmý zápas v soutěži a vedou o skóre před KP Brno, které má stejnou bilanci.

María Condeová z USK Praha
zdroj: uskbasket.cz autor: Luděk Šipla

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové, které jsou stoprocentní i v Evropské lize, nastřílely nejvíce bodů v jednom zápase v tomto ligovém ročníku. Naopak Slavia jich dala nejméně. V historii ŽBL nastřílely méně bodů jen hráčky Teamstore Brno v říjnu 2018 na hřišti USK při porážce 12:123.

Nejlepší střelkyní zápasu byla Američanka Merritt Hempeová s 31 body – o bod zaostala za sezonním maximem spoluhráčky Valériane Vukosavljevičové. K tomu přidala 17 doskoků a dvě asistence a stanovila nový rekord v užitečnosti v aktuálním ročníku (47).

Krok s ní držely María Condeová (26 bodů, 10 doskoků, 7 asistencí) a Simona Sklenářová (23 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí). Obvyklá tahounka USK Alyssa Thomasová odehrála tentokrát jen 20 minut, během nichž dala sedm bodů.

Slávistky prohrávaly v poločase 11:83 a už před koncem třetí čtvrtiny dostaly "stovku". V jejich týmu byly dlouho jedinými střelkyněmi Brandy Beasleyová (7) a Camilla Angeliniová (9). Nakonec se k nim připojily ještě Eliška Mircová (5) a Štěpánka Ježková (2).