Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Basketbalistky USK vyhrály bez prohry základní část

Praha - Basketbalistky USK Praha vyhrály bez porážky základní část nejvyšší domácí soutěže. V posledním kole před rozdělením na šestičlenné skupiny A1 a A2 české mistryně porazily třetí tým tabulky VŠ Praha na jeho palubovce 78:63.

Radost hráček USK
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Na 22. ligové vítězství v sezoně se euroligový tým Lubora Blažka nadřel a dokonce v úvodu poslední čtvrtiny prohrával 52:55. Příštích třináct bodů ale dal favorizovaný USK, který hrál bez americké hvězdy DeLishy Miltonové-Jonesové, a překvapení se nekonalo. Eva Vítečková vstřelila 24 bodů a doskočila deset míčů, Lindsay Whalenová dala 23 bodů.

Nezaváhalo ani druhé Frisco Brno, které i díky 27 bodům Farhiyi Abdiové zvítězilo ve Strakonicích 81:67. I Brňanky měly pomalejší rozjezd a v poločase ještě prohrávaly 31:35. Poslední kolo bude dohráno v neděli, soutěž pak bude pokračovat až po finálovém turnaji Českého poháru, který je na programu v příštím týdnu od 2. do 4. února ve Strakonicích.

V prvním hracím dnu nadstavby 8. února odložený duel mezi Friskem Brno a Trutnovem zkompletuje tabulku základní části, přičemž Východočešky bez ohledu na výsledek poskočí na třetí místo. Pak se oba soupeři ještě dvakrát utkají v rámci skupiny A1.

V ní budou hrát vedle pražských USK a VŠ ještě Slovanka a Hradec Králové. Nejlepší dva týmy postoupí přímo do semifinále play off. Ve skupině A2 se bude hrát o zbývající čtyři místa do osmifinále. Poslední dva celky by měly hrát baráž o udržení se dvěma týmy z druhé nejvyšší soutěže.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy