Buly - debata expertů

Basketbalistky USK už i s Vaughnovou zdolaly Brno o 10 bodů

Praha - Basketbalistky USK Praha v první větší zkoušce této sezony s přehledem porazily hlavního rivala IMOS Brno 78:68. K výhře mistrovského celku přispěla 18 body americká pivotka Kia Vaughnová, která se už překvapivě zařadila do sestavy USK po příjezdu ze zámořské WNBA. Hráčky USK tak Brno porazily podvanácté za sebou a v české lize nenašly přemožitele už v 54 zápasech.

Sport
zdroj: ČT4

Pražanky za výhrou vyrazily už v první čtvrtině, ve které nastřílely 34 bodů a získaly třináctibodový náskok. Ten si pak po většinu zápasu udržovaly. Brnu se sice povedlo v poslední čtvrtině snížit na pět bodů, ale pak zavelely reprezentantky Burgrová a Vítečková a vrátily USK čtrnáctibodový náskok, čímž definitivně zlomily odpor hostů.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body švédská křídelní hráčka Abdiová, jejíž výkon však Brnu nestačil kvůli menší podpoře spoluhráček. Naopak na straně USK se na výhře podílely především Vaughnová, Elhotová (16 bodů) a také rozehrávačka Škerovičová, která k osmi bodům přidala také osm asistencí.

Utkání USK Praha - Imos Brno

"Na to, že Kia (Vaughnová) přiletěla teprve v neděli a byla kvůli časovým posunům a náročné sezoně ve WNBA unavená, tak jsem s ní velmi spokojen. Přišla, zapadla mezi holky, bylo vidět, že žije s týmem. Měla s náma dva tréninky, během kterých pochopila všechno, co si od ní představujeme. A bylo vidět, že jsme získali do ligy dost kvalitního hráče," pochválil posilu kouč USK Ivan Beneš.

O nejlepší střelecký výkon sezony se postarala pivotka Strakonic Zora Jílečková, která 34 body přispěla k výhře 84:73 nad DSK Karlín. Pro Strakonice to byla první výhra v sezoně. Překvapivý debakl utrpěly hráčky VŠ Praha v Hradci Králové, kde prohrály 62:90. Poslední semifinalista soutěže doplatil na nevydařenou druhou a třetí čtvrtinu, ve kterých dal dohromady pouhých 17 bodů, zatímco soupeřky 48.

Výsledky 5. kola:

Karlovy Vary - VŠE Praha 60:70 (12:17, 27:29, 45:50), Valosun Brno - Slovanka MB 73:80 (25:19, 41:41, 59:61), Pardubice - Trutnov 38:77 (18:18, 22:39, 34:57), Strakonice - DSK Karlín 84:73 (23:26, 49:37, 67:53), USK Praha - IMOS Brno 78:68 (34:21, 48:40, 63:50), Hradec Králové - VŠ Praha 90:62.