Volejbalový magazín

Basketbalistky USK smetly Ostravu a jsou i nadále stoprocentní

Potřetí za sebou basketbalistky USK Praha nastřílely v lize přes sto bodů a připsaly si jasnou výhru. Na palubovce Ostravy zvítězily vysoko 125:43 a také po patnáctém kole mají stoprocentní bilanci.

I když obhájkyně titulu nastoupily bez dlouhodobě zraněných hráček i opor Kateřiny Elhotové a Dewanny Bonnerové, od začátku nedaly soupeřkám šanci. Ostrava dala první koš až v páté minutě za stavu 13:0 pro USK.

Favorit zcela ovládl druhou a třetí čtvrtinu, v nichž dovolil domácímu týmu vstřelit jen devět resp. pět bodů. Nejlepší střelkyní zápasu byla Marta Xargayová se 17 body.

Poprvé v sezoně se povedlo nastřílet přes sto bodů basketbalistkám Žabin, které v brněnském derby porazily Technic 102:55.