Basketbalistky USK si z Polkowic odvezly cennou výhru

Polkowice - Basketbalistky USK Praha vyhrály důležité utkání na palubovce Polkowic 67:65 a v Evropské lize si připsaly druhé letošní vítězství. Druhou venkovní výhrou za sebou napravily nevydařený vstup do soutěže v podobě tří porážek a v tabulce se dotáhly na svého soupeře Mondeville, s nímž se utkají za týden.

Od začátku se hrál vyrovnaný duel. Domácí celek se pokusil zaútočit v průběhu druhé čtvrtiny, kdy odskočil na devět bodů, ale Pražanky nástup Polkowic zachytily. Rozehrála se zejména americká pivotka Rebekkah Brunsonová. Hlavně její zásluhou USK otočil z 27:36 na 45:40, ale ani českým mistryním se nepovedl rozhodující únik. Nadále se oba týmy přetahovaly o každý bod a střídaly se ve vedení.

Koncovka však patřila USK. V posledních dvou a půl minutách Pražanky nedovolily domácím ani bod, naopak Jelena Škerovičová minutu před koncem trojkou vyrovnala na 65:65 a 19 vteřin před koncem rozhodla o výhře Brunsonová, autorka 19 bodů a 13 doskoků. Domácí hráčky mohly ještě vyrovnat, ale Palauová vteřinu před sirénou neproměnila své trestné hody.

Kromě Brunsonové se výrazněji zapsala do statistik Škerovičová s 15 body a 9 doskoky. Na straně domácích táhla ofenzivu Nnemkadi Ogwumikeová s 16 body.

Polkowice - USK Praha 65:67 (23:17, 40:42, 52:51)

Nejvíce bodů: Ogwumikeová 16, Snellová 14, Musinová 10 - Brunsonová 19, Škerovičová 15, Burgrová 10, Vaughnová 8. Fauly: 17:14. Trestné hody: 13/8 - 15/7. Trojky: 5:6.