MČR Prostějov

Basketbalistky USK prohrály v Mondeville

Mondeville (Francie) - Basketbalistky USK Praha prohrály v Evropské lize na palubovce Mondeville 61:70 a přišly o šanci posunout se na třetí místo tabulky skupiny C. Na kontě mají dvě výhry a čtyři porážky.

Rebekkah Brunsonová v dresu USK
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

České mistryně přitom po předchozích dvou venkovních výhrách vstoupily i ve Francii do utkání velmi dobře a po dvou minutách vedly 7:0. Vedení si udržovaly celou první čtvrtinu, jenže pak ve druhé desetiminutovce přišla šňůra domácích 12:2 a obrat skóre.

Další klíčová fáze domácích nastala od 26. minuty, kdy utekly ze stavu 39:38 na 51:40 a vedení už nepustily. Zasloužily se o to zejména obě rozehrávačky Sharpová a Tanquerayová, které dohromady zaznamenaly 31 bodů.

Utkání Mondeville - USK Praha

USK ještě snížilo na rozdíl čtyř bodů 54:58, ale domácí neznervózněly a dvěma koši za sebou definitivně rozhodly.

Na straně USK byla nejlepší střelkyní americká pivotka Brunsonová s 16 body, její krajanka Vaughnová přidala 14 bodů a 13 doskoků. Z českých hráček se nejvíce dařilo Vítečkové s 12 body.

Mondeville - ZVVZ USK Praha 70:61 (11:13, 35:31, 53:48)

Nejvíce bodů: Sharpová 16, Tanquerayová 15, Coulibalyová 12, Lassiterová 10 - Brunsonová 16, Vaughnová 14, Vítečková 12. Fauly: 20:15. Trestné hody: 13/7 - 15/11. Trojky: 7:4.