Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Basketbalistky USK Praha ukončily vládu Brna nad Českým pohárem

Mladá Boleslav - Po čtrnácti brněnských triumfech má Český pohár basketbalistek nového držitele. V dnešním finále v Mladé Boleslavi prohrálo Frisco Sika Brno s týmem USK Praha 96:99. Hvězdou zápasu byla Řekyně Maltsiová, která k vítězství vysokoškolaček přispěla 40 body. Úřadující české šampionky získaly skalp svých největších domácích rivalek podruhé v průběhu tří dnů poté, co vyhrály vzájemný zápas i v lize. Po loňském zisku mistrovského titulu navíc ukončily další brněnskou sérii. V zápase o třetí místo dnes Slovanka Mladá Boleslav zdolala Strakonice 75:52.

"V úvodu zápasu jsme odvedli fantastický výkon. Utkání bylo ale nádherné od obou týmů. Brno se po přestávce obdivuhodně vzchopilo. Závěr se dohrával do vyrovnané koncovky. My jsme měli větší štěstí. Jsem rád, že jsme závěr utkání zvládli," řekl trenér USK Lubor Blažek.

Navzdory prohře se zápas líbil i brněnskému kouči Janu Bobrovskému. "Byl to po dlouhé době nádherný ženský zápas. První poločas byl ale z naší strany dost tristní. Nedokázali jsme uhlídat Maltsiovou a Houstonovou," uvedl Bobrovský, který si vysloužil v prvním poločase po protestech technickou chybu. "Měli jsme v držení míč. Rozhodčí zapískali faul soupeřkám, svůj verdikt ale odvolali a následoval nepochopitelný rozskok. Ač nerad, tak musím rozhodčím vyslovit za toto rozhodnutí, které nás poškodilo, kritiku," dodal Bobrovský.

Po změně stran Brňanky zázračně ožily a zlepšily se ve všech směrech. Zásluhou přesné střelby trojice McWilliamsová, Bonnerová a Vítečková smazaly manko. Po půlhodině vedly hráčky USK pouze rozdílem tří bodů. V závěrečné přetahované o každý míč získalo Brno čtyři minuty před koncem šestibodový náskok 95:89, ale ani ten mu nestačil k vítězství. Minutu a 15 sekund před koncem Maltsiová trojkou otočila naposledy skóre a získala týmu náskok 97:96. Vítězství pečetila dalším košem Houstonová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy