HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice

Basketbalistky USK potřetí v sezoně vyhrály

Praha - Basketbalistky USK Praha nedaly ani ve třetím ligovém kole soupeřkám šanci, i když poprvé v nové sezoně nepřekročily hranici 100 bodů. Ve Strakonicích zvítězily rozdílem 33 bodů 90:57 a dál drží vedení v tabulce před IMOS Brno. Ani druhé favoritky soutěže nezaváhaly a v Karlových Varech vyhrály 77:58.

Kateřina Elhotová
zdroj: AP

USK střelecky táhla především Kateřina Elhotová, která si připsala 26 bodů včetně úspěšné trojky se závěrečnou sirénou. Celkem uspěla při pěti tříbodových pokusech, dohromady jich úřadující české šampionky zaznamenaly devět.

Strakonice držely hlavně Zora Jílečková, jež dala 19 bodů, a Viera Libicová, která si připsala o tři body méně. Jinak se Jihočešky střelecky trápily a jejich ztráta narůstala až na konečných 33 bodů.

Vicemistryně z Brna zlomily odpor Karlových Varů až v poslední čtvrtině. Západočešky, které v minulém kole utrpěly debakl od USK, prohrály první poločas o deset bodů, třetí čtvrtinu ale vyhrály a až v závěru odpadly. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 26 body Tereza Pecková.

Druhé vítězství v sezoně oslavily obhájkyně loňského bronzu VŠ Praha, které díky výbornému prvnímu poločasu porazily Slovanku 82:77. Hostující tým dokázal v závěru zlikvidovat šňůrou 23:9 náskok VŠ na čtyři body, v důležitých momentech však Lenka Bartáková proměnila tři ze čtyř trestných hodů a domácí už výhru uhájily.