Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS, SP a Letenský pohár 2019

Basketbalistky USK poprvé zvítězily venku, Braine porazily rozdílem třídy

Lutych – Po nevýrazném vstupu do Euroligy se basketbalistky USK Praha začínají rozjíždět. Obhájkyně titulu zničily belgický tým Castors Braine vysoko 73:49, připsaly si první triumf na cizích palubovkách v soutěži a zvítězily podruhé v řadě. Pražanky mají z pěti zápasů na kontě tři výhry a v neúplné tabulce skupiny B jsou druhé. Zasloužila se o to zejména Sonja Petrovičová, která 29 body vytvořila nové maximum tohoto ročníku.

Ilona Burgrová oslavuje vítězství USK Praha s diváky
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Pražanky proti týmu, který v říjnu porazily v semifinále Superpoháru, předvedly zatím nejlepší výkon v této euroligové sezoně. Oproti předchozím zápasům nebylo v jejich hře tolik chyb, rychle přecházely do útoku a především velmi dobře bránily.

Vedle Petrovičové tým táhla také pivotka Kia Vaughnová, velmi dobrý zápas odehrála ale i česká reprezentantka Alena Hanušová, které vyšla zejména druhá čtvrtina, a měla velkou zásluhu na tom, že se USK povedlo po 14 minutách odskočit na rozdíl 12 bodů.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Castors Braine - USK Praha

Belgičanky postrádaly svoji největší hvězdu Alinu Jagupovovou, která se domluvila s klubem na ukončení spolupráce a vrátila se na Ukrajinu. Domácí hráčky se tak spoléhaly zejména na zkušenou veteránku Ann Wautersovou. Pětatřicetiletou nejlepší střelkyni v historii Evropské ligy si však české mistryně dobře hlídaly, velmi dobře ji bránila Vaughnová.

Když pak USK vyšel vstup i do druhé půle a vedení narostlo na dvacet bodů, povedlo se definitivně zlomit odpor domácích. Hráčky USK už si vedení zkušeně hlídaly, nedovolily soupeři žádnou bodovou šňůru a vítězství ještě zvýraznily znovu pod střeleckou taktovkou srbské mistryně Evropy Petrovičové. V závěru si pak mohla poprvé v kariéře vyzkoušet tuto soutěž i Karolína Elhotová, mladší sestra reprezentantky Kateřiny.

Castors Braine - ZVVZ USK Praha 49:73 (11:15, 24:35, 34:52)

Nejvíce bodů: Wautersová 13, Trahanová-Davisová 10, E. Eldebrinková - Petrovičová 29, Vaughnová 16, Hanušová 7. Fauly: 16:15. Trestné hody: 6/5 - 10/9. Trojky: 2:6. Doskoky: 26:41.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy