Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Basketbalistky USK našly v EL letos poprvé přemožitelky, podlehly Kursku

Kursk (Rusko) – Basketbalistky ZVVZ USK Praha utrpěly první porážku v této sezoně Evropské ligy, když i přes velmi dobrý výkon prohrály 66:69 na hřišti jednoho z favoritů celé soutěže Kursku. Přišly tak o vedení v tabulce skupiny A. Porážku neodvrátila ani autorka 28 bodů Sonja Petrovičová.

Basketbalistka USK Marta Xargayová
zdroj: ČTK/Šimánek Vít

"Ve středu jsme byly hrozně blízko tomu, abychom vyhrály v Kursku na půdě jednoho z favoritů naší skupiny a celé Euroligy a hodně to mrzí. Myslím, že nám trošku došly síly, protože rotace byla nízká a měly jsme hodně ztrát," hodnotila trenérka Natália Hejková.

Kursk v úvodu šňůrou 12:0 odskočil na dvouciferné vedení, ale Pražanky se ještě do poločasu vrátily do kontaktu. Zasloužila se o to zejména Petrovičová, která spoluhráčky nastartovala osmi body v řadě a celkem za první poločas nastřílela 20 bodů, tedy více, než má průměr v sezoně.

Před týdnem se přitom doma srbská hvězda trápila a dala pouhé čtyři body za celý zápas. Ve velmi dobrém výkonu pokračovala i po změně stran, ovšem Kursk už si úřadující mistryni Evropy lépe hlídal. USK se přesto povedlo skóre otočit, když se k Petrovičové přidala bodově i česká reprezentantka Alena Hanušová.

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalistky USK v Evropské lize nestačily na Kursk

Ze zápasu se stalo drama a přetahovaná o každý koš a za vyrovnaného stavu se šlo i do poslední minuty. Jenže 38 vteřin před koncem trefila trojku Anna Cruzová, která přitom minula všech předchozích devět střel. Tu poslední ale proměnila a rozhodla o vítězství ruského celku. České mistryně sice měly ještě tři pokusy, ale potřebnou trojku neproměnily.

Petrovičová k 28 bodům, což je třetí nejlepší výkon sezony, přidala sedm doskoků a šest asistencí a v užitečnosti se tak posunula na druhé místo v celé soutěži těsně za dnešní soupeřku Nnemkadi Ogwumikeovou. Ta byla s 16 body nejlepší střelkyní vítězů.

"Sonja nahradila nepodařený zápas proti Francouzkám a sehrála výborný zápas. K mému překvapení jsme dokázaly ubránit jejich hvězdy, ale neubránily jsme jejich doskok, a to nás položilo hlavně v druhém poločase," připomněla Hejková, že Kursk měl díky 13 útočným doskokům o 10 střeleckých pokusů více.

"Byl to velmi vzrušující zápas. Po pomalejším začátku v první čtvrtině jsme se dokázaly vrátit do hry a téměř celý zápas držet vyrovnané tempo. Je to velká škoda, prohrát takový zápas. Kdybychom Kursk porazily, bylo by to skvělé pro další vývoj naší skupiny," řekla Petrovičová. "Myslím, že jsme předvedly basketbal, na který můžeme být pyšné," dodala.

Evropská liga basketbalistek - 5. kolo:

Skupina A:

Dynamo Kursk - ZVVZ USK Praha 69:66 (22:15, 39:36, 56:56) Nejvíce bodů: Ogwumikeová 16, Printsová 13, Vadejevová 11, McCoughtryová 10 - Petrovičová 28, Hanušová 13, Xargayová 9

Mersin Büyüksehir - Györ 65:74

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy