Absa Cape Epic

Basketbalistky USK nadělily Slovance stovku, Hradec vysoko prohrál v Nymburku

Praha - Basketbalistky USK Praha popáté v ligové sezoně překonaly stobodovou hranici a nad Slovankou MB zvítězily 108:41. Vedoucí celek tabulky v české nejvyšší soutěži vyhrál sedmnáctý zápas za sebou, jeho nejlepší střelkyní byla autorka 21 bodů Lotyška Anete Šteinbergaová. Druhý tým tabulky Hradec Králové utrpěl debakl na palubovce Nymburka (60:94).

První vzájemný zápas Slovanky s USK Praha se v říjnu hrál v rámci projektu propagace basketbalu v nové hale Věry Čáslavské v Černošicích a favorizované obhájkyně titulu zvítězily 126:55. Víc bodů v tomto ligovém ročníku Pražanky nastřílely jen do koše brněnského týmu MK Technic (129:40).

Nymburským basketbalistkám se dokonale povedla odveta za říjnovou porážku z palubovky soupeře. Ve své hale dominovaly v celém utkání, v poločase vedly o 25 bodů, v poslední čtvrtině narostl rozdíl až na 43. Šest nymburských hráček skórovalo dvouciferně, ukrajinská pivotka Aleksandra Chomenčuková byla s 18 body a sedmi doskoky nejlepší hráčkou zápasu.

Hradec Králové má nadále dvoubodový náskok před Slavií, která nečekaně prohrála v Trutnově 67:72. Lokomotiva v prvním domácím utkání po více než měsíci ukončila soupeři šestizápasovou vítěznou sérii. Kateřina Hindráková se na tom podílela 24 body. V týmu soupeře dala nejlepší střelkyně soutěže Krystal Vaughnová 21 bodů a už v sedmém utkání za sebou překonala dvacetibodovou hranici.