Následuje
Český Ironman na Sahaře

Basketbalistky USK na úvod Euroligy podlehly v prodloužení Kayserisporu

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha zahájily novou sezonu Euroligy nečekanou domácí porážkou s Kayserisporem. Turecký klub dokázal obhájkyně titulu udolat v prodloužení 72:68. Pražanky přitom v posledních dvou minutách normální hrací doby dohnaly manko sedmi bodů a v prodloužení vedly už o pět, ale turecký celek se dokázal vzchopit a vybojoval vítězství. Nevydařený úvod se USK pokusí napravit za týden opět doma proti Bourges.

USK Praha - Kayserispor
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

"Rozhodlo to, že jsme se přizpůsobily tureckému týmu a hrály jsme pomalý basketbal, což nám nesedí," uvedla trenérka USK Natália Hejková. "Zklamání je obrovské, ale na druhé straně jsme přistály na zemi… Domácí utkání musíme vyhrát. Naše skupina je těžká a tento výsledek nás může mrzet," zhodnotila.

Prvních osm bodů Pražanek dala Kateřina Elhotová, jinak se ale české mistryně v útoku spíše trápily, hlavně při střelbě za dva body; proměnily jen tři z úvodních 16 pokusů. Přesto měly od začátku lehce navrch, protože se jim dařilo zastavovat opory soupeře Dimitrakovou a  Sandersovou. Ve druhé čtvrtině se jim dokonce povedlo odskočit na rozdíl deseti bodů.

Jenže do druhé půle domácí tým nastoupil velmi špatně a pět minut nedal ani bod, což soupeř využil k vymazání ztráty a 11 minut před koncem se ujal vedení. Útočné trápení USK pokračovalo a nedařilo se znovu odskočit. Naopak po dvou trojkách soupeře vedl turecký tým šest minut před koncem o šest bodů.

Pražanky však nakopla trojkou znovu velmi dobře hrající veteránka Laia Palauová. Soupeř znervózněl a 12 vteřin před koncem vyrovnala Alena Hanušová. Při posledním útoku hostů pak dobrou obranou vybojovala míč Danielle Robinsonová a zápas šel do prodloužení.

Trenérka Natália Hejková:

"Každé vítězství totiž bude těžké a my musíme doma vyhrávat. Tuhle ztrátu musíme někde dohnat, ale kde se nám podaří vyhrát lehce? Nikde."

V něm dala důležitou trojku Elhotová, USK se ujal vedení o pět bodů a zdálo se, že si už výhru pohlídá. Jenže koncovka patřila hostům a skvěle hrající Simsové, která trojkou rozhodla.

"Chtěly jsme do sezony vstoupit vítězně a měly jsme na to. Dělaly jsme ale hrozné chyby, málo jsme se hýbaly, měly jsme moc faulů, soupeři jsme dovolily snadné koše. Přesto jsme v prodloužení vedly o pět bodů, ale pokazily jsme si to samy," litovala pivotka Alena Hanušová.

"Hlavně jsme v závěru udělaly chyby, které se v koncovce nesmí stávat. Přitom jsme na hřišti měly hráčky, které jsou zkušené, a prohrály jsme si to sami," nechápala Hejková. "Čekala jsem, že to bude těžký zápas, ale ne, že budeme hrát tak špatně. Je to velké zklamání, zvláště když jsme dokázaly dotáhnout ztrátu a měly jsme v prodloužení výhodu," dodala.

USK Praha - Kayserispor 68:72 po prodl. (21:15,39:29,47:47,61:61)

Nejvíce bodů: Palauová a Vaughnová po 15, Kateřina Elhotová 14, Robinsonová 10 - Simsová 22, McCarvilleová 18, Dimitraková 14. Fauly: 26:19. Trestné hody: 20/16 - 28/22. Trojky: 8:4. Doskoky: 45:40.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy