Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Basketbalistky USK na favorizovaný Kursk nestačily a v tabulce se propadly

Basketbalistky USK Praha v Evropské lize prohrály 56:88 s favorizovaným Kurskem a v tabulce skupiny A se propadly ze druhého místa na čtvrté. České mistryně zaznamenaly druhou domácí porážku v soutěži, ruský obhájce titulu naopak nezaváhal ani v jedenáctém kole.

Utkání USK - Kursk
zdroj: ČTK/AP

Hráčky USK nezachytily začátek a po první čtvrtině prohrávaly 9:27. Krok se soupeřem dokázaly Pražanky držet jen ve druhém dějství, které skončilo nerozhodně 18:18. Ve druhém poločase byl zápas opět v režii ruského favorita, který navýšil svůj náskok až na 32 bodů.

"Dojmy z utkání jsou velmi zlé. Věděly jsme, že Kursk bude hrát podobně, ale čekala jsem větší nasazení a bojovnost. Bylo to moc ustrašené a nedodržovaly jsme pravidla, která jsme si řekly v šatně. Ve třetí čtvrtině se to sice zlepšilo, ale pak se to zase rychle otočilo," uvedla trenérka USK Natália Hejková.

Na vítězství Kursku se 15 body podílela Angel McCoughtryová, Nnemkadi Ogwumike s Mariou Vadejevovou přidaly shodně po 14 bodech a bývalá hráčka USK Sonja Petrovičová zaznamenala bodů deset. Za domácí nastřílela 16 bodů Amanda Zahuiová, jedenáct přidala Dewanna Bonnerová.

Pražanky v tabulce předstihly Šoproň a Bourges, které má stejně jako český tým 17 bodů. Poslední příčku znamenající účast v play-off bude USK hájit příští týden na palubovce pátého Villeneuve, od kterého ho dělí dva body.

ZVVZ USK Praha - Dynamo Kursk 56:88 (9:27, 27:45, 43:66)

Nejvíce bodů: Zahuiová 16, Bonnerová 11, Režanová 9 - McCoughtryová 15, Ogwumikeová a Vadejevová obě 14, Ciaková 12.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy