Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Basketbalistky USK jdou v Eurolize na Orenburg i s Voráčkovou

Další velký zápas čeká basketbalistky USK Praha v Evropské lize. V ní český celek po třech výhrách za sebou v minulém zápase poprvé neuspěl, když podlehl obhájkyním titulu z Jekatěrinburgu 67:74. Stejně je na tom další soupeř pražského týmu Orenburg. Utkání USK – Orenburg můžete sledovat od 18:50 v přímém přenosu na ČT sport nebo na webu ctsport.cz.

Brionna Jonesová z USK v nájezdu do koše proti Brittney Grinerové
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Orenburg také prohrál jen s Jekatěrinburgem a s USK má zatím mírně nepříznivou bilanci – za poslední čtyři roky spolu hrály oba týmy sedmkrát a čtyřikrát zvítězil USK. Oba celky na sebe narazily také v základní skupině minulého ročníku a Pražanky v Rusku uspěly 83:78, doma pak dobře rozehraný zápas prohrály 86:90 ve druhém prodloužení.    

Teď se ale USK bude moci spolehnout na druhý nejlepší útok soutěže, který zatím v průměru zaznamenal 78,8 bodu na zápas; lepší je pouze Jekatěrinburg. Alyssa Thomasová pak je s průměrem 20,5 bodu třetí nejlepší střelkyní Euroligy, Orenburg táhne Yvonne Turnerová se 17 body.    

Obnovenou premiéru v Evropské lize by si mohla připsat Veronika Voráčková. Dvacetiletá hráčka se do USK vrátila minulý týden po necelém roce a půl v zámoří, během kterého ale jen trénovala, protože kvůli sporu s pražským klubem nemohla hrát soutěžní zápasy.     

Voráčková, která patří mezi největší české talenty, proto v Americe nastupovala pouze za národní tým a ligový zápas odehrála až minulý týden v pátek za USK ve Strakonicích. K vysoké výhře 140:45 přispěla devíti body a třemi asistencemi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy