Basketbalistky USK, IMOSu Brno a Trutnova jsou krok od postupu

Praha - Basketbalistky ZVVZ USK Praha suverénně vyhrály i druhé čtvrtfinále ligového play-off se Slovankou, kterou doma porazily 118:59. V pátek v Mladé Boleslavi mohou obhájkyně titulu rozhodnout o svém očekávaném postupu. Jedna výhra dělí od postupu také IMOS Brno a Trutnov.

Po úterním vítězství USK o 31 bodů skončil druhý zápas na Folimance ještě větším přídělem pro Slovanku. Suverén domácí soutěže zahájil utkání šňůrou 22:0, první koš hostů dala až po více než pěti minutách Hana Nezdařilová, jež byla nakonec s 13 body nejlepší střelkyní středočeského celku.

Ve vítězném týmu se střelecky nejvíce prosazovaly Američanky Rebbekkah Brunsonová (22) a Kia Vaughnová (20). Na nejvyšší a konečný rozdíl v zápase - 59 bodů - upravila devět sekund před koncem Ilona Burgrová.

IMOS Brno zdolal VŠE Praha 83:59. Oproti prvnímu utkání držely Pražanky s favoritem celý první poločas krok a v přestávce prohrávaly pouze o sedm bodů. Marodku Brna vedle zraněných Kašpárkové a Abdiové rozšířila ještě nemocná pivotka Jurčenková.

"Soupeřky podaly mnohem soustředěnější výkon. Naopak naše hráčky si v prvním poločase myslely, že to půjde samo. Po přestávce jsme přidali a rozhodli o vítězství," poznamenal asistent trenéra IMOSu Milan Veverka.

Střelecky Brňanky držely pivotka Ohldeová a Pecková, která ke 23 bodům přidala 13 doskoků. Na rozehrávce se prosazovala Hana Horáková. Tým VŠE spoléhal hlavně na střelkyni Lowenthalovou, která dala 24 bodů.

Trutnov si připsal druhou výhru v sérii s VŠ Praha v poměru 70:55. Vyrovnané je pouze čtvrtfinále mezi Hradcem Králové a Valosunem Brno, jenž na soupeřově palubovce v nejvyrovnanějším duelu zvítězil 66:63. V poločase přitom Brňanky prohrávaly o 12 bodů.

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy žen - 2. zápasy:

USK Praha - Slovanka MB 118:59 (33:13, 62:26, 88:41)
Nejvíce bodů: Brunsonová 22, Vaughnová 20, Burgrová 17, Vítečková 16, De Forgeová 10 - Nezdařilová 13, Tesaříková a Savičová po 11. Stav série: 2:0.

IMOS Brno - VŠE Praha 83:59 (15:12, 40:33, 61:47)
Nejvíce bodů: Ohldeová 26, Pecková 23, H. Horáková 11, Hanušová 10 - Lowenthalová 24, Sládková 11, Johnová 9. Stav série: 2:0.

Trutnov - VŠ Praha 70:55 (15:12, 36:26, 58:42)
Nejvíce bodů: Andersonová 15, Ervinová 12, Vacková 11 - Bartáková 10, Callensová 9. Stav série: 2:0.

Hradec Králové - Valosun Brno 63:66 (18:11, 35:23, 50:45)
Nejvíce bodů: Pochobradská 21, Hartigová 9 - Fontenetteová 17, Mrhálková 16, Sedláková 13, Spragueová 12. Stav série: 1:1.