Buly - debata expertů

Basketbalistky USK i bez Elhotové potvrdily vedení v lize

Praha - I bez nejlepší ligové střelkyně Kateřiny Elhotové zvítězily basketbalistky USK Praha ve čtvrtém kole na palubovce Slovanky 87:56 a vedou tabulku. Druhý je další favorit soutěže IMOS Brno, který má rovněž plný počet bodů, ale horší skóre.

Slovanka sehrála s obhájkyněmi titulu vyrovnanou první čtvrtinu, pak už měly navrch Pražanky. Elhotovou, která chyběla kvůli studijním povinnostem, zastoupila v roli střelecké tahounky USK Dubljevičová, jež nastřílela 18 bodů a přidala 13 doskoků.

Zatímco v minulém ročníku další pražský celek DSK Karlín vybojoval dvě vítězství za celých 32 kol, nyní je má už po čtyřech zápasech. V duelu s Karlovými Vary vydřel výhru 77:68 díky výkonu v poslední čtvrtině, kterou vyhrál 24:12. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 22 body Huňková, po 12 bodech daly bývalé reprezentantky Bortelová s Helceletovou.

DSK Karlín - Karlovy Vary 77:68 (19:12, 37:38, 53:56)Nejvíce bodů: Huňková 22, D'Amicová 16, Bortelová a Helceletová po 12 - Milovanovičová a Kučerová po 14, Eisnerová 11, Carterová 10.

Slovanka MB - ZVVZ USK Praha 56:87 (19:19, 30:44, 45:73)
Nejvíce bodů: Tesaříková 12, Opočenská, Šípová a Satoranská po 8 - Dubljevičová 18, Burgrová 17, Zrůstová a Lardyová po 10.