Následuje
Sportovní zprávy

Basketbalistky USK boj o medaili nevzdávají, po prohře s Kurskem je čeká domácí Šoproň

Basketbalistky chtějí zapomenout na semifinálovou prohru s favorizovaným Kurskem a zaútočit na bronzovou medaili. České mistryně si v utkání o třetí místo zahrají s domácí Šoproní, která v repríze loňského finále podlehla obhájci prvenství Jekatěrinburgu 59:81. Přímý přenos utkání o bronz vysílá živě od 17:25 program ČT2 a web ctsport.cz

Basketbalistky ZVVZ USK Praha s trenérkou Natálií Hejkovou
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Hráčky společně s trenérkou Natálií Hejkovou i asistentem Ivanem Benešem pozorně sledovali druhý semifinálový duel, který jednoznačně ovládly basketbalistky ruského týmu. USK tak svede bitvu o třetí místo se Šoproní.

"Bude to vyhecované, přijde plné hlediště. Hráčky Šoproně hrají velice dobře a v domácím prostředí budou dobré, budou hrát agresivně a dopředu," zhodnotil nebezpečné soupeřky asisten trenérky Hejkové Ivan Beneš.

Po lehkém tréninku se basketbalistky USK připravovaly také u videa. Medaile za třetí místo je pro ně velkou motivací. "Máme bohužel jen jednu medaili z těch čtyř našich účastí, takže bychom rády zakončily tady tu ligovou sezonu třetím místem. Bude to těžké utkání, mají podobný styl jako my a navíc hrají na domácí palubovce," řekla před utkáním pivotka USK Alena Hanušová. 

Hráčky USK jsou ve Final Four počtvrté za posledních pět let, ale vyhrát ho dokázaly pouze v domácím prostředí v roce 2015.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy