Následuje
FIS magazín SP

Basketbalistky USK a Králova Pole prošly nejkratší cestou do semifinále ligy

Tři zápasy a dost. Jen nejnižší možný počet podle očekávání stačil basketbalovým mistryním z USK Praha i obhájkyním ligového stříbra KP Brno k postupu do semifinále. Vysokoškolačky ukončily sérii se Slovankou další drtivou výhrou, neboť doma na Královce vyhrály 114:43, tým Králova Pole porazil pražskou Slavii 84:68.

Kateřina Elhotová z USK Praha
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Hráčky USK i KP následovaly do semifinále brněnské Žabiny, které postup slavily již ve čtvrtek. Mezi elitní kvarteto se Žabiny dostaly po pěti letech. Poslední série mezi Hradcem Králové a Nymburkem může skončit ve středu, pokud východočeský celek v Nymburku získá třetí bod.

Basketbalistky USK odstavily prvního soupeře na cestě za devátým domácím titulem. I do třetice nastřílely Slovance přes sto bodů, nejlepší střelkyní dnes byla Isabelle Harrisonová s 24 body. Stejnou porcí přispěla k postupu Králova Pole kapitánka Edita Šujanová.

V semifinále se odehraje brněnské derby, basketbalistky USK si počkají buď na Hradec Králové, nebo na Nymburk. Série o finále začnou ve středu 27. března.

"Velice důležitý byl náš dobrý vstup do zápasu, což se přeneslo do dalšího vývoje," pochvaloval si kouč Králova Pole Martin Pospíšil. "Jsme velice rádi, že se série zvládla v co nejkratším čase, protože Slavia má kvalitu a ve všech střetnutích ji ukázala," dodal.

Čtvrtfinále play-off ligy basketbalistek - 3. zápasy:

KP Brno - Slavia Praha 84:68 (21:15, 46:37, 64:51)
Nejvíc bodů: Šujanová 24, Kopecká a Oroszová po 12, Bartáková 10 - Pohunková 15, Vondráčková a Burdgessová po 13, Koopová a Beynonová po 11. Konečný stav série 3:0.

USK Praha - Slovanka MB 114:43 (23:15, 58:24, 90:35)
Nejvíce bodů: Harrisonová 24, Romerová 17, Thomasová 14, Režanová 12, Karolína Elhotová 10 - Motyčáková a Ondroušková po 10, Satoranská 9. Konečný stav série 3:0.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy