Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve voltiži Tlumačov

Basketbalistky si v přípravě hravě poradily s Běloruskem 75:55

Brno - České basketbalistky porazily v prvním ze dvou přípravných utkání před mistrovstvím světa v Brně Bělorusko jednoznačně 75:55. Rozhodující patnáctibodový náskok získaly už v prvním poločase díky dobré obraně. Poprvé a naposledy vedly běloruské basketbalistky hned v první minutě 2:0. Následnou šňůrou deseti bodů po rychlých protiútocích české hráčky skóre rychle otočily a postupně zvyšovaly svůj náskok. Nejlepší střelkyní českého týmu byla Eva Vítečková se 17 body. Odveta s Běloruskem se uskuteční ve čtvrtek od 18 hodin opět v Brně.

"Bělorusko předvedlo tvrdý basketbal s velmi důraznou hrou v obraně. Zvládli jsme i to, že jsme síly rozložili na celou dvanáctku. Z tohoto pohledu jsem s výsledkem spokojen," uvedl trenér Lubor Blažek.

Velký podíl na zvratu v úvodní části zápasu měla přesnější střelba pod košem a také podstatně lepší doskakování. Nejvíce míčů z českých hráček - šest - posbírala pivotka Kulichová, která se nedávno vrátila na palubovky po dlouhém zranění. Podstatně méně už byla úspěšná v koncovce - vstřelila jen tři body. Velmi dobrý výkon odvedla další pivotka Večeřová, jež ke 13 bodům přidala pět doskoků.

Je nám líto, video expirovalo.
Utkání Česko - Bělorusko

"Vyzdvihl bych naši dobrou hru v obraně, rychle jsme se vraceli," řekl Blažek, ale na hře svých svěřenkyň našel i chyby. Ve druhém poločase se postupně podařilo Běloruskám snížit náskok až na rozdíl sedmi bodů. "V tuto chvíli jsme měli hluché okamžiky. Nevěděli jsme jak do zóny, hráli jsme bez pohybu a zájmu. Soupeřky toho využily. Ale rychle jsme se z této krize dostali," uvedl Blažek, jenž v pátek zúží kádr o dvě hráčky.

Česko - Bělorusko 75:55 (22:12, 38:23, 57:44)

Nejvíce bodů: Vítečková 17, Večeřová 13, Elhotová 8, Šujanová 6 - Veramejenková 15, Troinová 13. Rozhodčí: Zachara, Vrážel, Matějek. Trestné hody: 18/13 - 20/17. Fauly: 19:20. Trojky: 4:4. Diváci: 500.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy