Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav

Basketbalistky prohrály na turnaji v Lašku se Slovinskem 75:77

České basketbalistky podlehly na turnaji v Lašku domácímu Slovinsku 75:77 a skončily v prvním zápasovém testu finální přípravy na mistrovství Evropy v Rize a Bělehradu po druhé prohře na posledním třetím místě. Stejně jako v úvodním utkání s Chorvatskem (61:66) svěřenkyně trenéra Štefana Svitka většinu zápasu prohrávaly.

České basketbalistky
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Tým, kterému po ztrátách Petry Záplatové a Julie Reisingerové ve Slovinsku chyběly také kapitánka Kateřina Elhotová, Alena Hanušová a Kia Vaughnová, čekají další duely příští týden doma. Ve středu a ve čtvrtek budou Češky hostit v Praze na Královce Portugalsko.

"Oproti včerejšímu zápasu tam byl určitě progres v bojovnosti. Daly jsme do toho všechno. Byl to lepší soupeř než včera a myslím si, že se za svůj výkon nemusíme stydět," řekla po utkání Tereza Krakovičová, nejlepší střelkyně českého týmu se 16 body.

"První zápas byl z naší strany hrozný hlavně kvůli ztrátám a vypadalo to dost chaoticky. Myslím si, že jsme to dnes hodně zlepšily a můžeme se od toho odpíchnout do dalších zápasů. Sice jsme dvakrát prohrály, ale nemusíme mít hlavu dole. Tým není špatný a v plné síle můžeme hrát o hodně líp," doplnila Krakovičová.

Úvod se českému týmu nevydařil a domácí celek předvedl devítibodovou šňůru především díky Evansové, která byla třikrát úspěšná s dvoubodovými pokusy. Až v páté minutě se poprvé za Svitkův výběr trefila Hejdová a snížila na 2:9.

Devítibodovou ztrátu nabraly Češky v úvodní čtvrtině ještě čtyřikrát, ale v jejím závěru Vojtíková pěti body zavelela k obratu.

Poprvé do vedení se české hráčky dostaly po devíti vteřinách druhé desetiminutovky po trojce Karolíny Elhotové, která upravila na 19:18. O chvíli později ještě získaly vedení 21:20, ale po další nevydařené pasáži přešly do desetibodové ztráty.

Přestože se hostující tým vrátil do hry a 42 sekund před koncem poločasu mu Krakovičová získala teprve potřetí v utkání vedení 38:36, Slovinky díky střelecky disponovaným Lisecové, Evansové a hráčce USK Praha Oblakové ve třetí čtvrtině opět unikly na devět bodů.

Po dalším obratu vedl sice Svitkův výběr v 33. minutě díky Bartákové 58:57, náskok mu však sebrala trojka Jakovinové a Slovinsko uniklo na pětibodový rozdíl. Češky se sice ještě díky trojkám Krakovičové a Karolíny Elhotové vrátily na kontakt, ale porážku neodvrátily.

"Dnešní zápas byl o hodně lepší než ten včerejší. Dostaly jsme od pana trenéra vyčiněno za všechny chyby a dokázaly jsme se jich celkem vyvarovat," prohlásila Romana Hejdová.

"Občas jsme měly problém v odstavování na doskoku, ale někdy se nedá hrát, když mají jejich hráčky o čtyřicet kilo víc než naše pivotky. To nás samozřejmě neomlouvá, musíme hrát víc pozičně, hodně jsme se zlepšily a můžeme odjíždět se vztyčenou hlavou," dodala Hejdová.

Slovinsko - Česko 77:75 (18:16, 38:38, 57:55)

Nejvíce bodů: Evansová 19, Oblaková 16, Lisecová 13 - Krakovičová 16, Karolína Elhotová 13, Voráčková 11. Fauly: 24:21. Trestné hody: 27/22 - 13/9. Trojky: 7:8. Doskoky: 47:39.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy