Volejbalový magazín

Basketbalistky Nymburku prohrály v 1. kole Evropského poháru s Bydhoští

Basketbalistkám Nymburku nevyšel vstup do play-off Evropského poháru, v úvodním utkání 1. kola podlehly doma Bydhošti 66:72. Za týden tak v Polsku potřebují vyhrát alespoň o sedm bodů, aby prošly do dalšího kola.

Týmu trenéra Daniela Kurucze se nepovedl první poločas a nabral ztrátu až 15 bodů. Nymburk měl potíže s rychlými protiútoky soupeře, ale držel se ve hře útočnými doskoky, kterých měl dvojnásobně víc než Bydhošť.

Nepovedlo se však odstavit chilskou pivotku se zkušenostmi z WNBA Ziomaru Morrisonovou, která 23 body a 10 doskoky řídila výhru polského celku.

Nymburk alespoň v poslední čtvrtině porážku korigoval a udržel naději do odvety. Chloe Wellsová dala 19 bodů, česká reprezentantka Tereza Krakovičová přidala 17 bodů.

Nymburk - Bydhošť 66:72 (11:18, 27:41, 48:61)

Nejvíce bodů: Wellsová 19, Krakovičová 17, Hošková 8 - Morrisonová 23, Stankovičová 16, Miedziková 13.