Následuje
Švédská rallye

Basketbalistky Nymburku nezvládly s Ragusou ani odvetu a vypadly

Ragusa (Itálie) – Osmifinále znamenalo konečnou pro basketbalistky Nymburku v Evropském poháru FIBA. Svěřenkyně trenéra Daniela Kurucze prohrály i odvetu s italskou Ragusou, tentokrát na palubovce soupeře 53:57, a nepovedlo se jim tak vyrovnat loňské české maximum v soutěži.

Nymburské basketbalistky v utkání s Ragusou
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Basketbalistky Nymburku potřebovaly po úvodní domácí prohře 53:57 zvítězit v Itálii minimálně o pět bodů. Jejich naděje však zhasly už v první čtvrtině, kterou prohrály 15:28 a nabranou ztrátu už proti nejlépe bránícímu celku soutěže nedokázaly dohnat. Zvláště když se hostujícím hráčkám vůbec nedařila střelba a pouštěly domácí do rychlých protiútoků.

Ragusa tak odskočila až na 24 bodů a v pohodě si hlídala postup. Nejlepší střelkyní byla s 18 body Chiara Consoliniová, španělská reprezentantka Astou Ndourová přidala 17 bodů a 12 doskoků. Na straně Nymburka měly po 12 bodech Elisabetha Pavelová a Aleksandra Chomenčuková.

Ragusa - Nymburk 71:57 (28:15, 44:27, 56:43)

Nejvíce bodů: Consoliniová 18, Ndourová 17, Vanloová 16 - Chomenčuková a Pavelová po 12, Udoděnková 9, Bartáková 8. První zápas 57:53, postoupila Ragusa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy