Následuje
V šachu

Basketbalistky KP Brno vezou z Ankary výhru a udržely naději na postup

Naději na postup v Evropském poháru udržely basketbalistky KP Brno. Ty vyhrály v předposledním kole v Ankaře nad místním týmem Botas 80:75 a po druhém vítězství za sebou zůstávají ve hře o play-off. V závěrečném 6. kole ale potřebují doma porazit izraelskou Ramlu a ani to jim nemusí stačit.

Basketbalistky KP Brno
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

O výsledku dramatického zápasu se rozhodlo v posledních minutách. Brňanky většinou dotahovaly mírnou ztrátu, ale skóre otočily a pět minut před koncem se ujaly vedení o sedm bodů. Domácí mocně dotahovaly, ale přesná ruka Michaely Staré a pevné nervy jejích spoluhráček přinesly cenné vítězství.

"Je to skvělé vítězství. Ve druhém poločase jsme hráli super v obraně, donutili jsme je k chybám a v závěru jsme to zkušeně přes Míšu Starou dotáhli k vítězství," řekl trenér Dušan Medvecký, pro něhož byl výsledek dárkem k pátečním 55. narozeninám. "Nechaly jsme se někdy zbytečně zatlačit, ale zase tak nervózní to nebylo," konstatovala Stará, autorka 16 bodů včetně čtyř tříbodových košů.

Basketbalistky KP Brno vyhrály v Ankaře a drží naději na postup

Brňankám pomohlo, že domácí tým nastoupil bez tří hlavních opor včetně nejlepší střelkyně Kelsey Mitchellové. Klub s nimi ukončil smlouvu. "Měly jinou mentalitu a nezapadly do týmu," řekl manažer Botasu Ender Kaya. Podle tureckých médií byly ale příčinou rozchodu nevyřešené finanční záležitosti.

I tak zůstala Botasu síla především pod košem díky téměř dvoumetrovým Marině Basové a Quanitře Hollingsworthové, které se dohromady postaraly o 34 bodů a 25 doskoků.

Nástup do utkání ale patřil Brňankám, které vedly 10:5 především zásluhou Evy Kopecké a Gabrielle Greenové. O náskok sice přišly, ale během prvního poločasu nenechaly domácí utéct na více než šestibodový rozdíl.

Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhém poločase a gradovala v závěru se šťastným koncem pro Brno. Greenová se na vítězství podílela 22 body a 8 doskoky.

Evropský pohár basketbalistek - 5. kolo:

Skupina A:

Botas Ankara - KP Brno 75:80 (22:18, 40:34, 59:58) 
Nejvíce bodů: Basová 22, Akbasová 17, Gulcanová 14 - Greenová 22, Stará 16, Kopecká 11.

Gorzów - Ramla 88:95 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy