BBV po 25 letech

Basketbalistky IMOSu Brno deklasovaly v derby SŠMH o 63 bodů

Brno – Basketbalistky IMOSu Brno deklasovaly v derby ligového nováčka SŠMH Brno 101:38. Po celkem vyrovnané první čtvrtině daly domácí hráčky ve druhé desetiminutovce jen dva body zásluhou koše Pavlasové a úřadující vicemistryně vedly v poločase o 28 bodů. V dalším průběhu účastník Evropské ligy svůj náskok dál navyšoval, o překonání stobodové hranice se zasloužila 20 sekund před koncem Keyová.

Přitom v prvním vzájemném utkání v sezoně v říjnu zvítězil IMOS jen rozdílem 18 bodů, tentokrát vyhrál o 63 bodů. Nejplatnější hráčkou vítězného celku byla Pecková, která nastřílela 23 bodů a přidala osm doskoků.

"Bylo dobře, že holky po středečním zápase s Fenerbahce hrály koncentrovaně. V obraně jsme si mohli vyzkoušet to, co jsme potřebovali, a až na malé chyby se o to holky celou dobu snažily," řekl asistent trenéra Milan Veverka, který vedl tým kvůli onemocnění Jana Bobrovského sám.

IMOS ztrácí tři body na druhý tým tabulky Valosun Brno, má však zápas k dobru. SŠMH Brno je poslední s jedinou výhrou na kontě. Na třetím místě se před IMOSem udržel Hradec Králové, který se Slovankou prohrával až o 15 bodů, ale díky drtivému finiši v závěrečné čtvrtině splnil roli favorita a zvítězil 93:84.