Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Reprezentovat je pro nás nejvíc

Basketbalistky do 20 let rozdrtily na ME Švédsko o 34 bodů

České basketbalistky do 20 let ve druhém utkání na mistrovství Evropy alespoň částečně napravily selhání z úvodního duelu s Ruskem, když tentokrát rozdrtily Švédsko 81:47. V závěrečném zápase skupiny B nastoupí reprezentantky v pondělí proti Polsku.

Je nám líto, video expirovalo.
Basketbalistky do 20 let na ME porazily Švédsko

Češky, které do šampionátu vstoupily porážkou 43:58 s Ruskem, začaly skvěle. Už po dvou minutách vedly 8:0 a po šesti minutách dokonce 18:2. Švédky se dostaly do hry až poté, co domácí tým prostřídal, český výběr ale nástup soupeřek dokázal zachytit a drama nepřipustil.

"Vzaly jsme si ponaučení ze sobotního zápasu. Nezmatkovaly jsme tolik v útoku a vytvářely jsme si lepší pozice. Je super, že se na hřiště dostaly všechny hráčky a skórovala i lavička. Základním kamenem výhry bylo to, že jsme měly o polovinu méně ztrát než proti Rusku," uvedla Tereza Vitulová, která byla s 19 body nejlepší českou střelkyní.

Proti Polsku budou Češky hrát o konečné umístění v tabulce, ze které projdou všechny celky do osmifinále. "Hlavně jsem rád, že jsme tím průběhem zápasu dokázali zapojit všechny hráčky. Vytvořili jsme si spoustu přesilových akcí, které vycházely hlavně z obrany, která se nám dařila," přidal asistent trenéra Pavel Kubálek.

ME basketbalistek do 20 let v Klatovech - skupina C:

ČR - Švédsko 81:47 (22:8, 44:19, 66:31)
Nejvíce bodů: Vitulová 19, Pospíšilová 12, Šípová 11 - Hjernová a Visscherová po 9.

Rusko - Polsko 65:43 (18:17, 37:28, 50:36).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy