Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Basketbalistky deklasovaly v přípravě na ME Portugalsko 76:46

Příprava na mistrovství Evropy basketbalistek je v plném proudu. Češky v Praze porazily Portugalsko i podruhé, tentokrát jednoznačně 76:46. Zatímco ve středu při výhře 61:49 proti stejnému soupeři svěřenkyně trenéra Štefana Svitka více než polovinu utkání prohrávaly, tentokráte měly duel od začátku ve své moci.

Tereza Vyoralová
zdroj: ČT4 autor: MIchal Kamaryt

S 12 body byla nejlepší střelkyní vítězek Beáta Adamcová. Příští týden čeká Češky opět v hale Královka od čtvrtka do soboty turnaj, na kterém se utkají postupně s Maďarskem, Lotyšskem a Bosnou a Hercegovinou.

"Bodově jsme se trošku víc prosadili. Měli jsme takové dvě tváře. Hráčky, které rozběhaly zápas, hrály dobře i druhý poločas. Míč létal, měli jsme dobré pozice a o hodně jsme zlepšili úspěšnost naší střelby," řekl Svitek.

Nebyl ale spokojený s hrou po střídáních. "Trošku mě zklamalo to, že když z lavičky přicházely hráčky, tak naše hra i výkon upadaly. To musíme zlepšit," doplnil slovenský trenér českého týmu.

Svižný úvod a Portugalky neměly šanci

Už úvodní trojkový pokus Vyoralové po 15 vteřinách naznačil zlepšení českého týmu. Ve středu se domácím hráčkám střelba z dálky nedařila a proměnily jen dva tříbodové pokusy ze čtrnácti.

Portugalky šly následně do vedení 4:3, to bylo ale v zápase naposledy. Devítibodová šňůra českého týmu udala jednoznačný vývoj utkání. V úvodu druhé čtvrtiny už byl náskok Svitkova výběru čtrnáctibodový, Portugalky ale zlepšenou střelbou dokázaly stáhnout ztrátu i na sedm bodů.

Zatímco ve druhé čtvrtině dovedly Portugalky držet krok, třetí patřila opět jednoznačně Češkám. Za první tři a půl minuty dovolily soupeři jediný bod a ten odpadl. Adamcovou doplňovaly zejména nejlepší střelkyně prvních tří přípravných zápasů Krakovičová a s ní také Hejdová i Štěpánová. V závěrečné čtvrtině byla hra opět vyrovnanější, přesto Češky vyhrály o 30 bodů.

"Úplně spokojený nejsem, ale máme ještě dva týdny. Budeme hrát ještě dobrý turnaj a další dva zápasy, takže jich máme celkem ještě pět. Doufám, že to bude lepší a lepší," dodal Svitek, pro jehož tým budou generálkou na šampionát 20. a 21. června duely na Slovensku. Tam změří síly s domácím výběrem i Chorvatskem.

ČR - Portugalsko 76:46 (21:9, 37:26, 63:34)

Nejvíce bodů: Adamcová 12, Krakovičová a Štěpánová po 11 - Correiaová 15, L. Ferreiraová 8, Vianaová 7. Fauly: 16:19. Trestné hody: 16/11 - 8/6. Trojky: 7:6. Doskoky: 31:29.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy